Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Emily Waltham

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Emily to drugoplanowa bohaterka serialu "Przyjaciele". W jej rolę wciela się Helen Baxendale. Jest młodą Angielką z Londynu, siostrzenicą szefa z pracy Rachel.  Poznajemy ją, gdy przylatuje do Nowego Jorku na jakiś czas, by odwiedzić wuja i zwiedzić miasto. Spotykają się z Rossem przypadkiem i od razu się w sobie zakochują. Biorą ślub w Londynie, ale małżeństwo trwa tylko około 2 – 3 miesiące z powodu błędów Rossa i charakteru Emily. Jakiś czas po rozwodzie z Rossem Emily ponownie bierze ślub.
Bohaterka jest miłą, ciepłą i uprzejmą osobą, mocno zaangażowaną w relację z Rossem. Początkowo przyjaciele bardzo ją lubią. Jest też bardzo wrażliwa i łatwo ją zranić. Po wydarzeniu, które ma miejsce przed ołtarzem, Emily zmienia się – zamyka się w sobie, staje się zazdrosna i nie jest w stanie ponownie zaufać mężczyźnie.


WYGLĄD


Bohaterka jest bardzo ładną dziewczyną, o krótkich, ciemnych włosach i ciemnej oprawie oczu. Ubiera się w stylu codziennym. 


BIOGRAFIA


Sezon 4


Emily widzimy pierwszy raz, gdy przybywa pod mieszkanie przyjaciół, przemoknięta do suchej nitki. Szef Rachel poprosił dziewczynę, by zajęła się jego siostrzenicą i wybrała się z nią do opery. Ponieważ Rachel miała już wcześniej plany, mówi o tym Emily, która jest bardzo zła z powodu zmiany planów. Rachel prosi więc Rossa, by zrobił jej przysługę i ją zastąpił. Ross wybiera się z Angielką do opery i okazuje się, że doskonale się dogadują. Wkrótce wyjeżdżają razem na weekend do Vermont. Wszystko idzie bardzo dynamicznie i natychmiast stają się parą (co początkowo wzbudza zazdrość Rachel). 


Bohaterowie są bardzo szczęśliwi, Ross oprowadza Emily po Nowym Jorku, umawiają się na randki. Emily przedstawia mężczyźnie swoich przyjaciół, Ross również. Przyjaciele zaprzyjaźniają się z Emily, widząc, ile znaczy ona dla Rossa. Gdy nadchodzi czas pożegnania, Ross wyznaje dziewczynie miłość na lotnisku. W odpowiedzi bohaterka mówi jedynie „Dziękuję”. Bohater jest zrozpaczony, że Emily nie odwzajemnia jego uczucia, lecz po powrocie do Londynu dziewczyna dzwoni i wyznaje mu, że jest w związku z kimś innym. Przyznaje jednak, że też go kocha i rozstaje się z Anglikiem. Dziewczyna znów przybywa do Nowego Jorku, a Ross, by zacieśnić ich relację, proponuje jej małżeństwo. Emily po chwili zgadza się i zaczynają się przygotowania do ślubu. 


W Londynie narzeczeni od początku napotykają różnego rodzaju przeszkody. Kaplica, w której miał odbyć się ślub, okazuje się być w rozbiórce, rodzice pary młodej kłócą się ze sobą, aż w końcu następuje kumulacja. W dniu ślubu, podczas przysięgi, Ross myli imię Emily z Rachel, gdy widzi ją siedzącą wśród zebranych gości.


Sezon 5


Mimo pomyłki Rossa, ślub się odbywa. Emily nie chce jednak rozmawiać z Rossem, jest na niego wściekła, a wesele, z którego panna młoda ucieka, przypomina stypę. Ross jest gotowy zrobić wszystko, by odzyskać zaufanie żony. Ross prosi rodziców Emily, by przekonali córkę do wybrania się z nim w podróż poślubną. Gdy zrezygnowany Ross, siedząc na lotnisku, postanawia zamiast Emily zabrać Rachel, bohaterka pojawia się na lotnisku i widzi Rossa i Rachel, przechodzących przez bramki. Ponownie ucieka, a mąż biegnie za nią. 


Po jakimś czasie mężczyźnie udaje się namówić Emily do dania mu jeszcze jednej szansy. Postanawiają, że Emily wprowadzi się do Nowego Jorku, ale dziewczyna daje mu jeden warunek – ma zerwać całkowicie kontakt z Rachel. Ross zgadza się, choć jest to dla niego bardzo trudne. Emily zmusza też Rossa do sprzedania wszystkich mebli, które miały styczność z Rachel oraz do wspólnego zamieszkania w mieszkaniu jej rodziny. Ross zgadza się na wszystkie warunki, choć przyjaciele widzą, że nie jest on z nimi szczęśliwy. Po kolejnej rozmowie małżonków Emily uświadamia sobie, że nie jest w stanie ponownie zaufać Rossowi. Tym samym bohaterowie stwierdzają, że małżeństwo nie ma już sensu i najwyższy czas na rozwód.


Kilka miesięcy później Ross dowiaduje się o ślubie Emily. Jest w bardzo złym stanie. Dzień przed ślubem Emily nagrywa mu wiadomość, w której wyraża swoje wątpliwości związane z zamążpójściem, zastanawia się, czy dobrze robi i czy nie powinni spróbować z Rossem jeszcze raz. Ross postanawia jednak nie odpowiadać na wiadomość, gdyż za dużo kosztowały go emocje związane z Emily, ze ślubem i rozwodem. 


 

Pełna biografia »

Emily Waltham - powiązania postaci

Emily Waltham
Fot: David L. Williams / Wikimedia Commons (domena publiczna)
Aktor: Helen Baxendale

Emily Waltham - Opinie

10 + 2 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne