Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Julian

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Julian to jeden z głównych bohaterów serialu komediowego „Chłopaki z baraków”. W rolę tę wcielił się John Paul Tremblay. Do jego najbliższych przyjaciół należą Ricky i Bubbles. Julian jest najstarszy z tego grona oraz pozornie najbardziej rozsądny i rozważny, choć podobnie jak pozostali lubi alkohol – nie rozstaje się ze szklaneczką z drinkiem – oraz papierosy i marihuanę. To on jest odpowiedzialny za sprowadzenie ekipy filmowej na osiedle barakowozów Sunnyvale, gdzie wszyscy kumple mieszkają. Podobnie jak Ricky szuka sposobów na jak najszybsze wzbogacenie się, niekoniecznie w legalny sposób. Będąc o wiele mądrzejszym człowiekiem od swojego przyjaciela, wielokrotnie bywa dla niego pewnego rodzaju mentorem. To zazwyczaj on jest tzw. mózgiem operacji. Cechuje go spryt i kreatywne rozwiązywanie zawiłych problemów. Julian ma największe spośród wszystkich pragnienie porzucenia przestępczego trybu życia i rozpoczęcia legalnej działalności, jednak z różnych przyczyn nie udaje mu się to. Jako jedyny spośród tytułowych „chłopaków” posiada własną przyczepę, którą odziedziczył po zmarłej babci. Z biegiem lat coraz częściej wykorzystuje swoje zdolności manipulacyjne. Podobno dawniej miał obsesję na punkcie Patricka Swayze i do dziś bywa tak czasem ironicznie przezywany przez niektórych kolegów.


WYGLĄD


Julian to wysoki, dobrze zbudowany facet po trzydziestce. Jego mięśnie bywają często obiektem zarówno podziwu, jak też ironicznego komentarza ze strony pozostałych bohaterów. Przez wielu z nich uważany jest za niezwykle przystojnego i seksownego mężczyznę – uwielbienie to pojawia się ze strony obu płci. Ma niebieskie oczy oraz dość krótkie, zaczesane z przedziałkiem, czarne włosy i takiego samego koloru brodę przyciętą „w podkowę”. Czasami nosi kolczyk w uchu. Zazwyczaj zakłada na siebie czarną, obcisłą koszulkę. Niemal zawsze, niezależnie od sytuacji, ma w dłoni szklaneczkę ze swoim ulubionym drinkiem, którym jest rum z colą.


BIOGRAFIA


Od dzieciństwa jest najlepszym przyjacielem Ricky'ego, choć kumpel wielokrotnie działa mu na nerwy. W pierwszym sezonie poznajemy ich właśnie podczas sytuacji konfliktowej, gdyż po wyjściu z więzienia Julian nie chce mieć nic wspólnego z Rickiem, obawiając się rychłego powrotu za kratki. Zamierza zająć się legalną działalnością i ustatkować. Oczywiście plany te spełzają na niczym, a obu mężczyzn jeszcze nie raz czeka odsiadka. Wszystko to za sprawą alkoholika Jima Laheya – nadzorcy osiedla Sunnyvale oraz jego pomagiera Randy'ego, którzy stale depczą chłopakom po piętach.


W trzymaniu się z dala od łamania prawa nie pomaga również Cyrus, cwaniak o gangsterskich zapędach, którego drogi zdecydowanie zbyt często krzyżują się z naszą paczką przyjaciół. Julian jest w tych wszystkich relacjach bezkompromisowy, zdecydowany i odważny, co budzi respekt pozostałych. Choć sam wielokrotnie ma wątpliwości co do podejmowanego działania i obawia się o swój los, w obliczu wrogów nie daje tego po sobie poznać. Jego konflikt z Jimem Laheyem eskaluje w ciągu kolejnych sezonów, a swoistą kulminacją całej sprawy jest przyjęcie przez Juliana taktyki „odwróconej psychologii”, za pomocą której zamierza ostatecznie wykurzyć i zniszczyć nadzorcę.


 

Pełna biografia »

Julian - powiązania postaci

Julian
Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com
Aktor: John Paul Tremblay

Julian - Opinie

7 + 8 =
Julian, 2021-09-10 23:23:09
Julian to chad Odpowiedz

Chłopaki z baraków - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne