Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Claire

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowa bohaterka serialu „Fleabag”, grana przez Sian Clifford. Żona Martina, macocha Jake’a, starsza siostra głównej bohaterki. Zajmuje się finansami. Jest pracoholiczką, większość czasu spędza w swoim przeszklonym biurze. Odnosi wiele sukcesów zawodowych. Nie cierpi niespodzianek i stresuje się, kiedy coś znajduje się poza jej kontrolą. Marzy o dobrze zorganizowanym życiu w Finlandii. Zdaje się być sztywną osobą, jednak pod jej powłoką obojętności kryje się wiele emocji. Stara się wspierać swoją młodszą siostrę. Wygląd zewnętrzny jest dla niej bardzo istotny, dlatego inwestuje w drogie kosmetyki.


WYGLĄD


Claire jest szczupłą brunetką średniego wzrostu. Ma piwne oczy. Początkowo nosi włosy do ramion, jednak pod wpływem impulsu decyduje się na krótkie, asymetryczne cięcie i grzywkę. Lubi stroje klasyczne i eleganckie, które współgrają z jej stylem życia. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Claire spotyka się ze swoją siostrą na feministycznym wykładzie. Próbuje dowiedzieć się, czy Fleabag nie znajduje się w tarapatach finansowych. Do ponownego spotkania między bohaterkami dochodzi w domu Claire. Kobieta dowiaduje się od swojej siostry, że jej mąż planuje dla niej imprezę niespodziankę z okazji urodzin. Claire postanawia sama zająć się organizacją. Przekształca swoją imprezę urodzinową w spotkanie biznesowe, na którym ma nadzieję dostać awans. 


Bohaterka wyjeżdża razem z siostrą do ośrodka organizującego warsztaty relaksacyjno-medytacyjne dla kobiet. Zajęcia odbywają się w całkowitym milczeniu, bohaterki mają jednak problem z uszanowaniem tej zasady. W trakcie wyjazdu Claire informuje Fleabag, że dostała wymarzony awans, który wiąże się z wyjazdem do Finlandii. Zamierza go odrzucić przez wzgląd na swojego męża, Martina. Fleabag uważa, że to zła decyzja. Chcąc powstrzymać siostrę przed popełnieniem błędu, opowiada jej o tym, jak Martin próbował ją pocałować na imprezie urodzinowej Claire. Zszokowana bohaterka opuszcza ośrodek przed zakończeniem weekendu. 


Podczas lunchu ku pamięci jej zmarłej matki Claire postanawia porzucić męża, wesprzeć finansowo swoją siostrę, przyjąć awans i wyjechać do Finlandii. Wszystko zmienia się w dniu wystawy jej matki chrzestnej, na którą bohaterka przychodzi z Martinem. Claire daje do zrozumienia Fleabag, że ufa swojemu mężowi i jego wersji wydarzeń. 


Sezon 2


Podczas kolacji rodzinnej Claire jest w ciąży, o czym nikt z jej rodziny nie wie. Udaje się do łazienki, gdzie dochodzi do poronienia, które odkrywa jej siostra. Bohaterka nalega na powrót do reszty gości. Fleabag, próbując zmusić swoją siostrę do wizyty w szpitalu, udaje, że to ona właśnie poroniła. Ostatecznie Claire przyznaje się rodzinie do prawdziwej wersji wydarzeń.


Claire zakochuje się w swoim nowym partnerze biznesowym z Finlandii. W dniu ślubu swojego ojca oświadcza Martinowi, że od niego odchodzi. Opuszcza wcześniej ceremonię, żeby zdążyć zobaczyć się z ukochanym na lotnisku.


 

Pełna biografia »

Claire - powiązania postaci

Claire
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Sian Clifford
Ojciec: Tata
Siostry: Fleabag

Claire - Opinie

6 + 1 =

Współczesna dziewczyna - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne