Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Phoebe

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Phoebe to dorosła córka Normana Newlandera. Jej życie nie jest uporządkowane. Zmaga się z problemem alkoholowym. Podejmuje próby zerwania z nałogiem, a także odszukania po latach wspólnego języka z ojcem. Chce również znaleźć pomysł na samą siebie, na swoje życie, pełne usamodzielnienie się i niezależność. Czasem zachowuje się prowokacyjnie, by zwrócić uwagę na siebie lub na coś jej zdaniem istotnego. 


WYGLĄD


Phoebe jest dorosłą, czterdziestoparoletnią kobietą. Brunetka z długimi, kręconymi włosami. Eleganckie ubrania nosi wyłącznie okazjonalnie, na co dzień wybiera coś swobodnego. Nie przywiązuje jednak dużej wagi do wyglądu.


BIOGRAFIA


Phoebe poznajemy, kiedy zjawia się na pogrzebie swojej matki Eileen. Przyjeżdża w związku z tym do swojego rodzinnego domu, do ojca. 


Relacje między nią i ojcem nie są dobre. Phoebe miała i wciąż ma problem alkoholowy. Próby zamieszkania razem, po śmierci matki, kończą się kłótniami, okazywaniem braku zaufania i powrotem Phoebe do nałogu. W końcu kobieta godzi się na podjęcie leczenia odwykowego, choć, kiedy zjawia się w ośrodku wraz z ojcem i jego przyjacielem, Sandym, ma ochotę stamtąd uciec.


Po okresie leczenia Phoebe przyjeżdża do ojca i zastaje go z kobietą podczas kolacji. Norman obawia się, jak córka i kobieta, z którą po śmierci żony chce się związać, zareagują na siebie. Kolacja upływa jednak w miłej, rodzinnej wręcz atmosferze, do czasu, aż Norman podnosi się od stołu i w nerwowy sposób daje znać o tym, co go trapi: obawia się nawrotu wybuchów córki i jej ucieczek w nałóg. Okazany brak zaufania boli Phoebe. Zamawia taksówkę i wyjeżdża z domu.


Powrót do normalnego życia umożliwia jej podjęcie pracy (obsługuje klientów lodziarni, bo uważa, że na ciekawszą pracę nie ma wystarczających kwalifikacji), a także chwilowe odcięcie się od ojca. Chce jednak zmierzyć się z ciążącą jej przeszłością, rozliczyć ich wzajemne relacje podczas szczerej rozmowy. Nie kończy się ona tak dobrze, jak oboje by tego chcieli, ale podczas kolejnego spotkania oboje wybaczają sobie wszystkie wzajemne złe wydarzenia z ich udziałem. 


Po śmierci Normana Phoebe, mimo że byli najbliżej spokrewnieni, zostaje spadkobierczynią części jego majątku, ale nie bezpośrednio. Może otrzymać należną sobie część tylko pod pewnymi warunkami. Przedstawianie wykonawcy testamentu kolejnych pomysłów na racjonalne wykorzystanie pieniędzy rodzi zabawne sytuacje.

Pełna biografia »

Phoebe - powiązania postaci

Phoebe
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Lisa Edelstein
Ojciec: Norman Newlander

Phoebe - Opinie

6 + 10 =

The Kominsky Method - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne