Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Tuco Salamanca

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Tuco Salamanca jest jedną z drugoplanowych postaci w serialu. Należy do przestępczej rodziny Salamanców, która prowadzi narkotykową operację na terenie Albuquerque. Jest siostrzeńcem wpływowego członka kartelu, Hectora Salamanki, oraz kuzynem Lalo. W przeciwieństwie jednak do swojego wujka słynie z dużego temperamentu i przemocowości, co często wpędza całą operację Salamanców w kłopoty. Wynika to z faktu, że sam jest uzależniony od narkotyków, które sprzedaje. 


WYGLĄD


Tuco jest rosłym, ciemnoskórym mężczyzną w wieku około trzydziestki. Ma spojrzenie szaleńca i ścięte na jeża włosy. Najczęściej ubiera się w luźne, przewiewne koszule hawajskie.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Losy Jimmy’ego i Tuco krzyżują się, gdy Jimmy nieświadomie wkręca w planowany przekręt babcię Tuco. Zostaje po tym wywieziony na pustynię, gdzie Tuco planuje odebrać mu życie. Jimmy’emu, przy pomocy Nacho, udaje się jednak przekonać Salamancę, aby puścił go wolno. Nie powstrzymuje to jednak Tuco od połamania nóg współpracownikom Jimmy’ego. Daje on tym samym wyraz swoich skłonności do przemocy.


Sezon 2


Tuco staje się niebezpieczny dla Nacho, który postanawia zlecić Mike’owi jego zabójstwo. Nacho opowiada Mike’owi, jak ledwo uszedł z życiem, gdy Tuco podejrzewał go o nieczyste intencje – jego przyjaciel nie miał jednak tyle szczęścia. Mike nie przyjmuje zlecenia, ale pomaga Nacho doprowadzić do aresztowania Tuco. Hector zmusza jednak Mike’a, aby pomógł mu w zmniejszeniu potencjalnego wyroku siostrzeńca.


Sezon 3


Zostaje wspomniane, że Tuco trafił do więzienia z zaostrzonym rygorem, po tym, jak dźgnął jednego z policjantów.


Sezon 5


Dowiadujemy się, że Tuco w przeciągu kilkunastu miesięcy opuści mury więzienia. Hector zapewnia Lalo, że przypilnuje siostrzeńca i będzie trzymał go z dala od narkotyków, aby znów nie wzbudził on podejrzeń policji w stronę Salamanców.

Pełna biografia »

Tuco Salamanca - powiązania postaci

Tuco Salamanca
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Raymond Cruz

Tuco Salamanca - Opinie

5 + 6 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne