Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Gustavo "Gus" Fring - Zadzwoń do Saula


0 głosy
Better Call Saul
Oceń film
0.00

Gustavo "Gus" Fring

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Gustavo to jedna z głównych postaci serialu w sezonach 3-5. Gus jest wysoce wpływowym baronem narkotykowym i właścicielem sieci restauracji szybkiej obsługi Los Pollos Hermanos, a także głównym rywalem o terytorium rodziny Salamanków, przede wszystkim Hectora, odpowiedzialnego w przeszłości za śmierć bliskiego współpracownika Gustavo. Gus jest skrupulatnym, cierpliwym biznesmenem, który zawsze bardzo starannie planuje swoje ruchy i dąży do założonych celów. Często zleca innym brudną robotę, sam umywając od niej ręce i działając „zza kurtyny”.


WYGLĄD


Gus jest ciemnoskórym Chilijczykiem w średnim wieku. Nosi starannie dopasowane do twarzy okulary oraz krótkie włosy. Cechuje go duża elegancja ubioru i wysoka kultura osobista, zwłaszcza wobec swoich klientów w restauracji. 


BIOGRAFIA


Sezon 3


Gus nawiązuje kontakt z Mike’em, gdy dowiaduje się o jego zamiarach zabicia Hectora. Powstrzymuje go przed tym, planując wobec Salamanki osobistą zemstę. To właśnie on w zakończeniu drugiego sezonu zostawił na samochodzie Mike’a tajemniczą notatkę, która miała go powstrzymać przed zestrzeleniem Hectora. Dwóch mężczyzn nawiązuje zawodową współpracę, w wyniku której Mike kontynuuje sabotaż operacji narkotykowej Hectora na zlecenie Gusa. Mike pomaga mu również w praniu brudnych pieniędzy. Gus podziwia jego profesjonalizm i zleca mu coraz więcej zadań, zaczyna darzyć Ehramtrauta dużym zaufaniem i szacunkiem. Sabotaż Mike’a odnosi sukces i operacja narkotykowa Gusa, polegająca na dystrybucji narkotyków poprzez sieć restauracji Los Pollos Hermanos, zyskuje przychylność wspólnego szefa Gusa i Hectora, co tego drugiego wprowadza w furię. Gdy Hector dostaje ataku serca i zostaje hospitalizowany, Gus podejrzewa, że Nacho maczał w tym palce.


Sezon 4


Gus wrabia Nacho w pracę podwójnego agenta, używając go jako swojej wtyki wewnątrz biznesu Salamanców. Następnie rozpoczyna planowanie budowy ogromnego, podziemnego laboratorium narkotykowego z dala od podejrzeń policji i w tajemnicy przed Salamancami. Zleca Mike’owi kontrolowanie postępujących nad nim prac. Gdy jeden z inżynierów ucieka z laboratorium i kontaktuje się z Lalo, Gus z zimnym sercem zleca Mike’owi jego rychłe zabójstwo, nie chcąc ryzykować powodzenia swojej operacji.


Sezon 5


Gusowi udaje się zatuszować prace nad laboratorium przed Salamancami, czasowo wstrzymuje jednak jego budowę, aby uśpić czujność Lalo. Pozwala również przeprowadzić obławę na kilka swoich kryjówek, aby pomóc Nacho w zdobyciu zaufania Salamanców bez wzbudzania ich podejrzeń. Relacja Gusa i Mike’a nadszarpuje się po tym, gdy Fring zlecił mu zabójstwo z zimną krwią, wznawiają jednak współpracę i Mike awansuje w hierarchii, stając się jego prawą ręką. Na zlecenie Mike’a Gus doprowadza do aresztowania Lalo, po czym wysadza jedną ze swoich restauracji, spełniając tym samym rozkaz, który otrzymał Nacho. Gdy Jimmy zostaje wysłany na pustynię, aby odebrać pieniądze na kaucję Lalo, Mike z polecenia Gusa śledzi go, ratując mu tym samym życie. Mike informuje Gusa, że Nacho chce wydostać się spod wpływu jego i Salamanców, Gus nie zamierza jednak rezygnować ze strategicznej przewagi, jaką zapewnia mu człowiek wewnątrz. Gdy Nacho udaje się z Lalo do Meksyku, Gus zleca zabójstwo na Salamance i posługuje się Nacho, aby pod osłoną nocy otworzył bramy i pomógł tym samym w realizacji planu. Nacho realizuje wolę  Gusa, nie wie jednak, że Lalo przeżył nalot i planuje zemstę na Fringu. 

Pełna biografia »

Gustavo "Gus" Fring - powiązania postaci

Gustavo "Gus" Fring
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Giancarlo Esposito

Gustavo "Gus" Fring - Opinie

4 + 7 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne