Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Joey Dixon

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Joey Dixon jest jedną z drugoplanowych postaci w serialu. Jest utalentowanym studentem szkoły filmowej na University of New Mexico, który często, wraz ze swoją ekipą filmowców-amatorów, współpracuje z Jimmym McGillem jako jego osobisty operator kamery przy tworzeniu reklam działalności Saula Goodmana czy innych, okazyjnych projektów na zamówienie. Joey jest chciwym studentem, któremu zależy przede wszystkim na wynagrodzeniu za wykonaną pracę, co często prowadzi do sporów z McGillem. 


WYGLĄD


Joey jest wysokim dwudziestoparolatkiem o długich, gęstych, pozostawionych w nieładzie ciemnych włosach. Nosi okulary z grubymi oprawkami.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Jimmy zatrudnia Joeya i jego ekipę filmową, aby pomogli mu w wyreżyserowaniu i uwiecznieniu sceny upadku pracownika, gdy ten usiłuje zdjąć billboard, który Jimmy skopiował od kampanii reklamowej Hamlin, Hamlin & McGill. Skutkuje to darmowym PR-em dla McGilla i dużym zainteresowaniem jego usługami prawniczymi. 


Sezon 2


Jimmy znów zatrudnia Joeya, tym razem prosząc go o pomoc w zrealizowaniu reklamy dla Davis & Main. Jakiś czas później znów nawiązują kontakt, tym razem jednak w celu nakręcenia klipu reklamującego wyłącznie usługi McGilla. W tym celu Joey wraz z Jimmym zatrudniają przypadkowego staruszka, którego charakteryzują na weterana II wojny światowej, aby nagrać jego wystąpienie na tle bazy wojskowej. Następnie udają się na teren boiska szkoły podstawowej, aby nakręcić kilka ujęć na tle charakterystycznego masztu flagowego. 


Sezon 3


Jimmy i Joey, w ramach Saul Goodman Productions, nawiązują współpracę z lokalnym sklepem muzycznym, aby zarobić dodatkowe pieniądze jako realizatorzy reklam. Udaje im się nakręcić sporo dobrego materiału, jednak ich klient, ABQ in Tune, nie chce wypłacić im obiecanej zapłaty. Jimmy wymyśla z Joeyem szwindel, w trakcie którego McGill udaje klienta ABQ in Tune i poślizguje się na podrzuconej pałce do perkusji. Otrzymują zapłatę, gdyż firma koniecznie nie chce, aby nagranie z wypadku ujrzało światło dzienne.


Sezon 4


Jimmy ponownie współpracuje z Joeyem i jego ekipą, gdy realizuje plan uratowania przed wyrokiem swojego przyjaciela, Huella. Uwieczniają oni na nagraniu wystąpienia ludności rodzinnej miejscowości Huella, aby uczynić z niego lokalnego bohatera w oczach sędziego i prokuratury. 


Sezon 5


Joey pracuje dla Jimmy’ego ponownie, gdy McGill zleca mu nagabywanie Billa Oakleya. Joey wraz z ekipą udają telewizyjnych reporterów i wypytują Billa o fikcyjną sprawę, aby przygotować scenę pod wystąpienie Saula Goodmana, który na potrzeby nagrania wciela się w rolę opozycji. Ten niewinny przekręt ma na celu zwrócenie uwagi na usługi prawnicze Goodmana wśród wszystkich obecnych w sądzie. 

Pełna biografia »

Joey Dixon - powiązania postaci

Joey Dixon
Fot: CleftClips / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)
Aktor: Josh Fadem

Joey Dixon - Opinie

1 + 3 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne