Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Nacho Varga

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jeden z głównych bohaterów serialu. Naprawdę ma na imię Ignacio i jest kryminalistą związanym z kartelem rodziny Salamanców – w przeszłości jako prawa ręka Tuco i Hectora, obecnie jako zwierzchnik Lalo. Nacho zostaje podwójnym agentem, gdy Gustavo Fring, jeden z największych biznesowych rywali Salamankcw, szantażuje go, aby dostarczał mu informacji z pierwszej ręki i sabotował operację narkotykową Salamanców. W tym celu Nacho często współpracuje z Mike’em Ehrmantrautem. Jego ścieżki skrzyżowały się również kilkakrotnie z Saulem Goodmanem


WYGLĄD


Nacho jest 32-latkiem hiszpańskiego pochodzenia z fryzurą na jeża. Jest oszczędny w słowach i najczęściej można go spotkać ubranego w charakterystyczną, czarną, skórzaną kurtkę. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Nacho poznaje Jimmy’ego, kiedy Tuco każe mu wywieźć go na pustynię w pierwszych odcinkach serialu, gdy babcia Tuco nieplanowanie zostaje ofiarą niewinnego przekrętu. Nacho przekonuje Tuco, że morderstwo prawnika wzbudzi zbyt dużą ciekawość policji i Jimmy zostaje puszczony wolno. Nacho niedługo potem odwiedza Jimmy’ego, chcąc wykorzystać jego umiejętności i pozycję w celu przeprowadzenia kradzieży, McGill jednak nie zgadza się. Jakiś czas później zmuszony jest reprezentować Nacho w sądzie, gdy ten grozi mu wyjawieniem jego powiązań z rodziną Salamanców, które mogą zaszkodzić mu w rozwijającej się karierze. 


Sezon 2


Nacho pragnie wydostać się spod wpływu opresyjnych Salamanców. Poznaje Mike’a i proponuje kryminalną współpracę, chcąc, by ten zabił Tuco, który coraz bardziej nieostrożnie prowadzi narkotykową operację i staje się agresywny. Mike nie zgadza się, pomaga jednak Nacho zorganizować zasadzkę, w trakcie której Tuco zostaje aresztowany. Niestety, to dopiero początek problemów Nacho, gdyż operację przejmuje bezwzględny wujek Tuco – Hector Salamanca. Okazuje się być on jeszcze bardziej niebezpieczny dla Nacho niż jego poprzednik.


Sezon 3


Hector szuka nowej drogi dystrybucji narkotyków i przeprowadzania nielegalnych interesów. W tym celu okazuje zainteresowanie warsztatem samochodowym ojca Nacho, który nie wie o jego powiązaniach z kartelem. Nacho zaczyna planować, jak wyeliminować Hectora, który dla zabawy zagraża jego rodzinie. Udaje mu się ukraść jedną z kapsułek leków, które Hector zażywa na serce. Wymyśla intrygę podmienienia tabletek na wzmagający szansę na zawał ibuprofen, aby Hector nie przeżył kolejnego ataku. Udaje mu się podmienić tabletki, nie odnoszą one jednak oczekiwanego efektu. Nacho informuje ojca o pracy z Salamancami i o planach Hectora, aby przejąć sklep, na co ten wypędza go z domu, rozczarowany synem. Następnego dnia Nacho planuje własnoręcznie zabić Hectora, jest jednak świadkiem sceny, gdy podczas spotkania biznesowego z Gustavo Fringiem Salamanca ponownie dostaje ataku serca. Tym razem podmienione tabletki spełniają swoją rolę i Hector dostaje zawału, po którym zostaje hospitalizowany. Gustavo podejrzewa, że Nacho maczał w tym palce.


Sezon 4


Nacho pozbywa się wszystkich śladów po swoim udziale w zawale Hectora, nie wie jednak, że jest śledzony przez ludzi Gusa. Gus porywa go i zmusza do pracy podwójnego agenta, grożąc, że w przeciwnym razie wyjawi Salamancom, co zrobił. Nacho przejmuje rolę po Tuco i Hectorze i zaczyna pobierać pieniądze od pracujących dla Salamanców dilerów, nikt nie wie jednak, że w tajemnicy sabotuje ich operację dla Gusa. Prowadząc podwójne życie, rozpaczliwie próbuje wymyślić sposób, aby wydostać się spod wpływu zarówno Salamanków, jak i Fringa, oraz zapewnić sobie i ojcu nową tożsamość. Jego plany legną jednak w gruzach, gdy na miejsce Hectora przyjedzie kolejny przedstawiciel rodziny Salamanców, Lalo, któremu powierzono rolę przejęcia operacji razem z Nacho.


Sezon 5


Lalo zaczyna węszyć wokół Gusa i jego roli w sabotowaniu Salamanców, co stawia Nacho w trudnej sytuacji, gdyż na jaw może wyjść jego rola podwójnego agenta. Gus wpada w furię i grozi Nacho, że musi pozyskać zaufanie Lalo, aby odciągnąć podejrzenia od siebie. Nacho znów nawiązuje kontakt z Jimmym, gdy jeden z jego pomagierów ląduje w areszcie. Kiedy znów spotyka się z Mike’em, prosi go o pomoc w uchronieniu jego ojca, któremu Gus groził śmiercią, jeśli Nacho nie wykona jego rozkazów. Mike zgadza się mu pomóc, ale dopiero wtedy, gdy uporają się z Lalo.


Jakiś czas później Eduardo ląduje w areszcie podejrzany o zabójstwo i zza krat rozkazuje Nacho wysadzić jedną z restauracji Gusa. Nacho informuje o tym Mike’a i Gusa, którzy inscenizują podpalenie tak, aby wyszło na to, że Nacho przestrzega rozkazów Salamanki i jest godny zaufania – zgodnie z planem Gusa. Gdy Lalo wychodzi za dostarczoną przez Jimmy’ego kaucją, prosi Nacho, aby zawiózł go za meksykańską granicę, aby mógł wrócić do kraju. Podczas pobytu w rodzinnym domu Lalo Nacho otrzymuje informację od Gusa, żeby otworzył w środku nocy bramy, gdyż zlecił na Lalo zabójstwo. Nacho robi to i ucieka. Lalo również udaje się zbiec z miejsca zdarzenia, mimo śmierci wszystkich jego bliskich. Podejrzewa Nacho o współudział w nalocie.

Pełna biografia »

Nacho Varga - powiązania postaci

Nacho Varga
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Michael Mando

Nacho Varga - Opinie

6 + 8 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne