Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Hector Salamanca

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Hector Salamanca jest jedną z drugoplanowych postaci występujących w serialu. Jest szefem narkotykowego kartelu Salamanców w Albuquerque, głównym przeciwnikiem Gustava Fringa oraz wujkiem Tuco i Lalo Salamanców. Najważniejszą wartością jest dla niego rodzina, co próbuje przelać również na swoich siostrzeńców. Hector był również szefem Nacho, to jednak uległo zmianie po tym, gdy na skutek zaplanowanej przez Nacho intrygi dostał on wylewu, po którym starszy Salamanca wylądował w domu opieki. Po tym zdarzeniu jego obowiązki w kartelu przejął Lalo.


WYGLĄD


Hector to mężczyzna meksykańskiego pochodzenia w wieku około 60-70 lat. Najczęściej nosi słomiany kapelusz, aby zasłonić siwą czaszkę. Po wylewie porusza się na wózku z charakterystycznym dzwonkiem – prezentem od Lalo, za pomocą którego komunikuje się z innymi. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Gdy Tuco zostaje aresztowany za sprawą Mike’a, Hector wstawia się za nim i szantażuje Ehrmantrauta, aby ten pomógł mu zmniejszyć potencjalny wyrok siostrzeńca. W tym celu grozi jego rodzinie – synowej Stacy i wnuczce Kaylee – okazując swoją bezwzględność. Po tym zdarzeniu Hector jest nieświadomy, że Mike odpowiada za sabotaż transportu narkotykowego kartelu przez granicę. Hector wpada w furię i zabija niewinnego świadka zdarzenia, którego Mike pozostawił związanego na pustyni. Mike planuje zemstę i mierzy do Hectora z oddali przy pomocy pistoletu snajperskiego, zostaje jednak powstrzymany przez Gusa, który prowadzi wobec Hectora własną wendetę. Dowiadujemy się, że w przeszłości Hector zabił z zimną krwią partnera Gusa, za co Fring poprzysiął dozgonną zemstę na Salamance i całej jego rodzinie.


Sezon 3


Hector zmusza Gusa, aby użyczył mu transportowców z Los Pollos Hermanos do wznowienia swojej operacji. Wiedząc jednak, że to tylko tymczasowe rozwiązanie, zaczyna on interesować się warsztatem samochodowym ojca Nacho. Zrozpaczony Nacho nie chce mieszać rodzica w sprawy kartelu i zaczyna planować zabójstwo Hectora poprzez podmienienie tabletek, które zażywa on na słabe serce. Za pierwszym razem podmiana nie przynosi skutku i Hector spotyka się z ojcem Nacho, z którym szybko wchodzi w konflikt ze względu na jego moralność. Hector informuje Nacho, że jego ojciec nie jest godny zaufania, na co młody Varga postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zamordować Hectora pod osłoną nocy. Nie musi jednak tego robić, gdyż przy kolejnym ataku Hector zażywa tabletkę z podmienionej kapsułki i dostaje wylewu. 


Sezon 4


Nacho, odpowiedzialny za niepełnosprawność Hectora, zaciera po sobie ślady. Hector początkowo znajduje się w śpiączce, wybudza się jednak z niej i pozostaje w domu opieki, niezdolny do mówienia i poruszania się. Po wielu miesiącach terapii udaje mu się wypracować sposób komunikacji z otoczeniem za pomocą przyczepionego do wózka dzwonka. Pod koniec sezonu odwiedza go Lalo Salamanca, który przejmuje jego obowiązki w kartelu.


Sezon V


Hector pozostaje pod opieką medyków, niezdolny do opuszczenia ośrodka. Cieszy się na wieść od Lalo, że Tuco niedługo opuści mury więzienne.


 

Pełna biografia »

Hector Salamanca - powiązania postaci

Hector Salamanca
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Mark Margolis

Hector Salamanca - Opinie

10 + 3 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne