Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Kim Wexler

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA 


Prawniczka w Albuquerque, Nowym Meksyku; była pracowniczka w firmie Hamlin, Hamlin McGill, później zatrudniona w Schweikart & Cokely i Mesa Verde, obecnie adwokatka urzędowa. Żona głównego bohatera serialu, Jimmy'ego McGilla. Jej relacja z Jimmym sięga wielu lat wstecz – para okazuje sobą niesłabnące zainteresowanie, odkąd poznali się jako statyści odpowiedzialni za korespondencję w HMM. Od tego czasu Kim nieustannie towarzyszy Jimmy’emu w jego karierze, sukcesywnie rozwijając też własną – wspólnie założona przez nich kancleria Wexler McGill nie przyniosła dużego sukcesu, zdecydowanie jednak pozwoliła parze zbliżyć się do siebie. Obecnie Kim poświęca się niemal w pełni karierze pro bono, będąc prawniczką z powołania. Nieobce są jej nieczyste zagrania Saula, stara się jednak zawalczyć o własną moralność i sumienie, jednocześnie będąc dla Jimmy’ego nieopisanym wsparciem. 


WYGLĄD


Kim ‘Kimberly’ Wexler jest szczupłą trzydziestoparolatką o jasnych włosach i niebieskich oczach. Cechuje się przenikliwym spojrzeniem i oszczędną, ale bardzo wyrazistą mimiką twarzy.


BIOGRAFIA 


Sezon 1


Kim ostrzega Jimmy’ego przed przeprowadzeniem wyreżyserowanej akcji przy ściąganiu billboardu, który skopiował od HMM.  On jednak nie słucha jej i zwraca Wexler uwagę, że jako prawniczka jest ona przez Howarda wysoko niedoceniona i powinna pomyśleć o odejściu z firmy Hamlina na rzecz rozpoczęcia własnej działalności. Kim jednak jest bardzo lojalna wobec szefostwa HMM, gdyż opłacili oni jej czesne w szkole prawniczej i pomogli w rozwinięciu kariery, początkowo zdaje się więc tymi słowami niewzruszona. Towarzyszy Jimmy’emu przy hospitalizacji Chucka i pomiędzy parą zaczyna rozwijać się zażyła relacja, nie tylko uczuciowa. Kim podziwia Jimmy’ego i jego kreatywność w wyjściu z każdej sytuacji. Gdy Jimmy i Chuck przychodzą do HMM z propozycją współpracy w sprawie Sandpiper, Kim jako pierwsza dowiaduje się od Howarda prawdy na temat tego, że jedynym głosem przeciwko, aby zatrudnić Jimmy’ego w HMM, był głos jego brata. Na koniec sezonu razem z Hamlinem wspominają jednak o Jimmym nowemu potencjalnemu partnerowi biznesowemu, który ma pomóc im w sprawie – firmie Davis & Main. Prowadzi to do tego, że młodszemu McGillowi zostaje zaproponowana lukratywna posada. Kim przekazuje Jimmy’emu dobre wieści.


Sezon 2


Relacja pomiędzy Jimmym i Kim rozwija się, gdy spędzają oni weekend w ośrodku wypoczynkowym poza miastem, w którym to, przybierając fałszywe tożsamości, naciągają przebywającego tam biznesmena. Kim całuje Jimmy’ego na pożegnanie, szybko jednak wraca do swoich zawodowych obowiązków, nie chcąc dać się przesadnie zdekoncentrować. Razem z Jimmym odbywa biznesowe spotkanie z Davis & Main, podarowuje mu również kubek „Drugiego najlepszego prawnika świata”; ich relacja rozwija się. Kim nie jest przekonana, gdy Jimmy ucieka się do nie do końca legalnych rozwiązań, aby pozyskać świadków w sprawie Sandpiper, kłamie jednak na jego korzyść i okazuje mu wsparcie. Podupada tym samym w oczach Howarda, który degraduje ją w firmie i zleca upokarzające zajęcia, odsuwając ją tym samym od pracy przy najważniejszych klientach. Kim zaczyna rozważać propozycję Jimmy’ego o założeniu własnej kancelarii Wexler McGill i zgadza się na nią, jednocześnie rozpoczynając starania o uzyskanie przychylności wpływowego klienta, firmy Mesa Verde. Udaje jej się, podejrzewa jednak, że to za sprawą nieczystych zagrań Jimmy’ego, który sfałszował dokumentację Chucka. Prosi go, aby w przyszłości starannie zacierał swoje ślady, jednoznacznie nie potępia jednak jego postępowania.


Sezon 3


Gdy Jimmy zostaje aresztowany za włamanie do domu Chucka w celu kradzieży obciążającej go taśmy, Kim przekonuje go, aby przyznał się do winy, minimalizując tym samym swój wyrok – mimo że będzie to skutkować utratą przez niego prawniczej licencji. Pomaga Jimmy’emu w skompromitowaniu Chucka, odczuwa jednak z tego powodu wyraźne wyrzuty sumienia. Poświęca się w pełni pozyskiwaniu klientów i pracy przy Mesa Verde, chcąc zarobić na utrzymanie kancelarii, gdy Jimmy traci prawo do wykonywania zawodu na rok. Niestety, prowadzi to do przepracowania, w wyniku którego w zakończeniu sezonu Kim ulega wypadkowi samochodowemu. Razem z Jimmym decydują się rozwiązać kancelarię Wexler McGill, a Kim z powodu złamanej ręki i licznych obrzęków rozpoczyna pracę zdalną.


Sezon 4


Po śmierci Chucka Kim, zaskoczona chłodnym zachowaniem Jimmy’ego, próbuje namówić go na terapię, aby przepracował żałobę, jednak bezskutecznie. Przekazuje mu list od zmarłego, który otrzymała od Howarda, i wzrusza się nim bardziej niż Jimmy – martwi ją obojętność partnera. Plany na rozwój Mesa Verde zaczynają ją przerastać i Kim rozpoczyna równoległą pracę jako adwokat urzędowy, odkrywając na nowo swoją pasję do wykonywania zawodu. Odnosi spore sukcesy, pochłonięta pracą zaczyna się jednak oddalać od Jimmy’ego. Nie pochwala jego nowego biznesu ze sprzedażą telefonów jednorazowych przestępcom, pomaga mu jednak, gdy wraz z wynajętym przez Jimmy’ego Huellem wpadają w kłopoty z prawem. Kim zaczyna nasiąkać zachowaniem McGilla i jego słabością do występku i planuje z nim kolejne niewielkie oszustwa. Gdy Jimmy’emu nie udaje się odzyskać licencji prawniczej podczas apelacji, Kim jest zaskoczona, że w trakcie przesłuchania nie wspomniał on o Chucku – wciąż nie mogąc zrozumieć jego obojętności wobec samobójczej śmierci brata. Gdy Jimmy próbuje ponownie, jego przemowa, połączona z recytacją listu Chucka , wzrusza Kim do łez. Jimmy wyraźnie daje jej jednak do zrozumienia, że było to przez niego zaplanowane, aby wzbudzić w komisji sympatię i tak naprawdę nie wypowiedział on ani jednego szczerego słowa. 


Sezon 5


Kim kontynuuje podwójną pracę w Mesa Verde i w urzędzie. Gdy prosi Jimmy’ego o pomoc z trudnym klientem, nieoczekiwanie staje się ofiarą szwindlu partnera, podczas którego nadszarpnięte zostaje jej zaufanie. Jimmy’emu jednak, zgodnie z jej prośbą, udaje się pomóc jej sprawie. Para decyduje się wziąć ślub, aby w przypadku kolejnych kantów móc korzystać z przywileju małżeńskiego. Gdy Jimmy rozpoczyna obronę Lalo Salamanci, Kim ostrzega go, aby nie mieszał się w sprawy kartelu, i odradza mu podróż na pustynię w celu odebrania pieniędzy na kaucję, małżonek jednak jej nie słucha. Gdy Jimmy wraca po kilku dniach, nie wierzy w jego historię o zepsutym samochodzie, nie naciska jednak, chcąc aby powiedział jej prawdę, wtedy, gdy uzna to za stosowne. Kim całkowicie rezygnuje z Mesa Verde i poświęca się pracy jako adwokatka urzędowa. Gdy odwiedza ich Lalo, aby potwierdzić historię Jimmy’ego o zdarzeniach na pustyni, Kim staje w jego obronie i ratuje mu życie, wyperswadowując na Lalo ustaloną wersję wydarzeń. Po tym zdarzeniu Jimmy zwierza jej się ze szczegółów strzelaniny. Podczas pracy Kim wpada na Howarda, który kieruje złośliwe komentarze pod adresem Jimmy’ego i jego zachowań, ostrzegając Kim przed dalszym ciągnięciem ich relacji. Kim, wściekła na docinki byłego szefa, proponuje Jimmy’emu powrót do sprawy Sandpiper i skompromitowanie Howarda w nieczysty sposób, aby szybciej uzyskać należne mu pieniądze z ugody. Jimmy zgadza się i para rozpoczyna planowanie.

Pełna biografia »

Kim Wexler - powiązania postaci

Kim Wexler
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Rhea Seehorn

Kim Wexler - Opinie

10 + 3 =

Zadzwoń do Saula - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne