Fot: Shutterstock

Courtney Crimsen

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Trzynaście powodów”, grana przez Michele Selene Ang. Jest jedną z bohaterów taśm Hannah Baker – „powodem” piątym. Uczy się w Liberty High School, podczas pierwszego sezonu ma 17 lat. Ma dwóch homoseksualnych ojców.


WYGLĄD


Courtney jest szczupłą dziewczyną o krótkich czarnych włosach. Ubiera się z dużą dbałością o szczegóły, często nosi koszule i swetry z kołnierzykami, a także opaskę we włosach. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Na początku sezonu poznajemy Courtney, gdy zaprzecza, jakoby przyjaźniła się Hannah. Gdy pan Porter dopytuje, dziewczyna mówi, że miała z nią zaledwie kilka zajęć. Później z retrospekcji dowiadujemy się, że Hannah i Courtney były koleżankami. Wszystko jednak zmieniło się, gdy Tyler zrobił im zdjęcie, gdy się całują. Courtney przeraziło to, że ktoś mógłby ją rozpoznać. Na jej nieszczęście Tyler rozesłał fotografię do wszystkich w szkole. I mimo że ostatecznie nikt dziewczyn nie rozpoznał (choć Monty zdaje się wiedzieć), Courtney odpycha Hannah, a później zaczyna rozsiewać na jej temat plotki. 


Sezon 2


Courtney zeznaje w sprawie śmierci Hannah. Pod wpływem nacisku ze strony prawniczki Sonji Struhl, która sugeruje, że to Hannah nękała dziewczynę, płacze. Ostatecznie Courtney zaczyna randkować z Tamiką, z którą później idzie na szkolny bal.


Sezon 3


Courtney wywołuje Claya z klasy, by oprowadził po szkole nową dziewczynę – Ani. Dziewczyna jest szkolną przewodniczącą, jednak jako że niedługo kończy szkołę, przekonuje Jessicę do wystartowania w kolejnych wyborach.


Sezon 4


Mimo że Courtney nie uczy się już w szkole, uczestniczy w zakończeniu szkoły młodszych uczniów. Ojcowie dziewczyny zaprojektowali z tej okazji motyw przewodni gimnastycznej sali szkolnej.


 

Pełna biografia »

Courtney Crimsen - powiązania postaci

Courtney Crimsen
Fot: Eugene Powers / Shutterstock.com
Aktor: Michele Selene Ang

Courtney Crimsen - Opinie

6 + 2 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne