Fot: Shutterstock

Clay Jensen

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Główny bohater serialu „Trzynaście powodów”, grany przez Dylana Minnette’a. W pierwszym sezonie Clay jest 16-letnim uczniem Liberty High School w Crestmont w stanie Kalifornia. Jest on odpowiedzialny za przedstawienie historii Hannah Baker – koleżanki z klasy i sympatii, która w niedawnym czasie popełniła samobójstwo. W przeszłości oboje dorabiali sobie także, pracując w miejscowym kinie. Dziewczyna pozostawiła po sobie zestaw kaset, na których opowiada, co skłoniło ją do odebrania sobie życia. Jako że Clay jest jedną z osób, które stały się bohaterami nagrań (numerem jedenastym), on także otrzymuje pudełko. Podczas pierwszego sezonu serialu poznajemy losy Hannah głównie z perspektywy Claya, który odsłuchuje taśmy. Pod koniec dowiadujemy się jednak, że Clay na liście umieszczony został dodatkowo – dziewczynie zależało, by on także zapoznał się z jej historią. Mimo to chłopaka przez długi czas dręczą wyrzuty sumienia i niemożność pogodzenia się ze śmiercią Hannah.


WYGLĄD


Clay jest chłopakiem szczupłej postury. Ma krótkie brązowe włosy i niebieskie oczy. Ubiera się luźno, na ogół możemy go zobaczyć w jeansach i podkoszulkach oraz bluzach z kapturem w stonowanych odcieniach. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Clay jest jedną z trzynastu osób, która otrzymała taśmy Hannah po jej śmierci – „powodem” jedenastym. Nie jest on w stanie odsłuchać nagrań naraz – chłopakiem targają zbyt duże emocje. Staje się to podstawą dla sezonu pierwszego, w którym widzowie odkrywają historie Hannah i innych uczniów wraz z nim. Hannah często objawia mu się w wizjach na jawie, a także w snach. Clay po prostu wyobraża sobie, że dziewczyna jest obok niego. 


Pod koniec sezonu Clay zwraca uwagę na Skye – wieloletnią szkolną koleżankę. Chłopak postanawia nie popełnić drugi raz tego samego błędu i zbliżyć się do dziewczyny, by nie podzieliła ona losu Hannah. 


Sezon 2


Kilka miesięcy po śmierci Hannah Clay spotyka się ze Skye. Nie jest on jednak w stanie uciec od przeszłości. Nieustannie miewa omamy, w których pojawia się zmarła koleżanka. Nadal nie pogodził się z jej śmiercią. 


Drugi sezon serialu skupia się na pozwie, jaki rodzice Hannah wystosowali wobec szkoły. Clay wraz z innymi uczniami zeznają, a na jaw wychodzą kolejne informacje na temat śmierci dziewczyny. Okazuje się, jak wiele Clay na jej temat nie wiedział. Chłopak postanawia się „zrewanżować” niektórym osobom, między innymi w jednym z odcinków robi zdjęcie nagiemu Tylerowi i rozsyła do osób ze szkoły w ramach zemsty. 


Clay znajduje Justina w squacie wraz z bezdomnymi, postanawia więc pomóc chłopakowi i pozwala zatrzymać mu się w jego domu do czasu procesu. Ostatecznie rodzice Claya decydują się na adopcję Justina. Clay wygłasza mowę pożegnalną Hannah w kościele. W końcu godzi się z jej śmiercią, a Hannah, pod postacią omamu czy „ducha”, odchodzi z uśmiechem. 


Sezon 3


Tematem tego sezonu jest śmierć szkolnego kolegi, Bryce’a Walkera. Clay staje się głównym podejrzanym – nienawidził on chłopaka przez to, jaką szkodę wyrządził Hannah i Jessice. Mimo to wraz z Ani Acholą, nową dziewczyną, stara się na własną rękę odkryć, kto jest mordercą.


Sezon 4


W sezonie czwartym Clay odbywa sesje z doktorem Ellmanem – terapeutą, który pomaga mu przepracować problemy emocjonalne i traumy. Pod koniec sezonu chłopakowi udaje się skończyć liceum i dostać na Brown University. 


 

Pełna biografia »

Clay Jensen - powiązania postaci

Clay Jensen
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Dylan Minnette
Ojciec: Matt Jensen
Matka: Lainie Jensen

Clay Jensen - Opinie

7 + 6 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne