Fot: Shutterstock

Hannah Baker

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Trzynaście powodów” grana przez Katherine Langford. Ponieważ produkcja opowiada o czasach już po jej samobójstwie, dziewczynę poznajemy poprzez liczne retrospekcje, nagrania z taśm, a także perspektywę Claya Jensena


Hannah jest 16-letnią uczennicą Liberty High School w Crestmont w stanie Kalifornia. Dziewczyna niedawno przeprowadziła się i miewała problemy z dostosowaniem się do szkolnego środowiska. O ile początkowo jawi się ona jako wesoła, pewna siebie młoda kobieta, pod wpływem niechęci ze strony rówieśników, zastraszania, zawstydzania, a także napaści fizycznej, staje się coraz bardziej zamknięta w sobie. Równocześnie nie może liczyć na pomoc ze strony dorosłych, w tym szkolnego psychologa. W wolnym czasie wraz z Clayem Jensenem pracuje w kinie Crestmont. Nastolatka popełnia samobójstwo poprzez podcięcie żył.


WYGLĄD


Poznajemy ją jako dziewczynę o długich falowanych, brązowych włosach i niebieskich oczach. Hannah delikatnie się maluje, ceni naturalność i minimalizm. Jej wizerunek zmienia się jednak podczas drugiego roku liceum – dziewczyna ścina włosy nad ramiona, nie rezygnując jednak z brązowych fal. Jej styl także staje się bardziej wyrazisty. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Serial rozpoczyna się od sceny ukazującej szkolną szafkę upamiętniającą Hannah. Bohaterka pojawia się w formie wizji Claya, w wizualizacjach jego wspomnień i wspomnień samej Hannah przekazywanych poprzez nagrania. Podczas retrospekcji z jej pracy w kinie, dziewczyna jawi się jako pełna humoru i pozytywnego nastawienia nastolatka. Równocześnie Clay już w pierwszym odcinku przywołuje moment, kiedy dziewczyna zmieniła fryzurę. 


Po przeprowadzce Hannah poznaje Justina Foleya, z którym flirtuje. Na jednym ze spotkań chłopak po kryjomu robi jej kilka zdjęć. Fotografie te zostają później rozesłane przez jego kolegę, Bryce’a Walkera, do wszystkich ze szkoły, co zapoczątkowuje plotki dotyczące rzekomej rozwiązłości dziewczyny. Pedagog szkolna przedstawia Hannah Jessice, która również jest nowa w szkole. Wraz z Alexem Standallem cała trójka staje się zgraną paczką. Tyler Down, który śledzi Hannah, robi jej zdjęcie, kiedy dziewczyna jest całowana przez koleżankę, Courtney. Plotki zaczynają coraz bardziej komplikować życie dziewczyny. Dodatkowo w odcinku 9. Hannah jest świadkiem gwałtu Jessiki. Upokorzenia nawarstwiają się, wkrótce także i sama Hannah staje się ofiarą gwałtu. Dziewczyna popełnia samobójstwo poprzez podcięcie żył. Jej ciało znajduje matka. 


Sezon 2


Akcja drugiego sezonu serialu toczy się już 5 miesięcy po śmierci Hannah. Tym razem fabuła dotyczy procesu, który rodzice dziewczyny wytoczyli szkole. Na jaw wychodzi romans, jaki łączył Hannah z Zachem. Nauczyciel dziewczyny, pan Porter, przyznaje przed sądem, że nie pomógł nastolatce, kiedy prosiła go o pomoc. W sezonie tym okazuje się także, że w poprzedniej szkole to Hannah prześladowała jedną z koleżanek.


Sezon 3 i 4


Postać Hannah nie pojawia się już w serialu. 


 

Pełna biografia »

Hannah Baker - powiązania postaci

Hannah Baker
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Katherine Langford
Data śmierci: przed rozpoczęciem serialu
Miejsce śmierci: łazienka w domu
Ojciec: Andrew Baker
Matka: Olivia Baker

Hannah Baker - Opinie

10 + 4 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne