Fot: Shutterstock

Zach Dempsey

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohater serialu „Trzynaście powodów”, grany przez Rossa Butlera. Jest on jedną z osób, o których Hannah mówi na swoich nagraniach – „powód” siódmy. Chłopak uczy się w Liberty High School, należy do szkolnej grupy baseballowej. Jest dobrym przyjacielem Justina. Podczas pierwszego sezonu ma 17 lat.


WYGLĄD


Zach jest wysoki i wysportowany, ma krótkie czarne włosy i ciemne oczy. Zazwyczaj ubiera się w sportowe ubrania. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Zach mówi Hannah, że żałuje, że nie został z nią „sparowany” podczas szkolnej walentynkowej ankiety, jednak ona mu nie wierzy. Chłopak w ramach zemsty kradnie i wyrzuca jej notatki.


Sezon 2


Zach próbuje zdystansować się od Bryce’a, jednak nie jest to łatwe, jako że są oni razem w drużynie. Podczas procesu wychodzi na jaw, że w czasie wakacji Zach miał romans z Hannah. Chłopak bał się jednak wyjawić to publicznie. Przyznaje się matce, że od czasu śmierci ojca miewa myśli samobójcze, jednak ta go lekceważy.


Sezon 3


Podczas meczu Bryce powoduje u Zacha kontuzję kolana. Chłopak już nigdy nie będzie mógł grać w futbol. To rujnuje jego marzenia. W odwecie brutalnie bije Bryce’a na molo. Ciężko ranny chłopak zostanie później zepchnięty do wody przez Alexa, jednak przez pewien czas Zach myśli, że to on go zabił, zgłasza się nawet na policję. Tam zostaje jednak poinformowany, że Bryce zginął przez utopienie. Okazuje się także, że Zach bardzo wspierał dziewczynę Bryce’a, Chlöe.  


Sezon 4


Zach rozważa zapisanie się do wojska po zakończeniu szkoły. Chłopak zaczyna coraz więcej pić. Martwi go przyszłość, której nie będzie mógł związać ze sportem, ze względu na kontuzję. Dodatkowo dręczą go wyrzuty sumienia spowodowane pobiciem Bryce’a.


Kiedy w jednym z odcinków chłopak jedzie autem z Clayem, ten mocno się rozpędza i powoduje wypadek. Po tym zdarzeniu Zach każe mu trzymać się od niego z daleka. Trener Kerba proponuje mu zostanie w przyszłym roku szkolnym trenerem futbolu.


 

Pełna biografia »

Zach Dempsey - powiązania postaci

Zach Dempsey
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Ross Butler

Zach Dempsey - Opinie

7 + 7 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne