Czarna Dalia


0 głosy
The Black Dahlia
Oceń film
0.00

Czarna Dalia - fabułaFabuła filmu "Czarna Dalia"Film "Czarna Dalia" to thriller psychologiczny z 2007 roku, w reżyserii Davida Finchera. Głównymi bohaterami są: Mikael Blomkvist (Daniel Craig) - dziennikarz śledczy, Lisbeth Salander (Rooney Mara) - hakerka oraz Martin Vanger (Stellan Skarsgård) - miliarder i przemysłowiec.

Mikael BlomkvistMikael Blomkvist jest dziennikarzem śledczym, który zostaje wynajęty przez Martina Vangera do rozwiązania zagadki zniknięcia jego siostry, Harriet Vanger, sprzed 40 lat. Blomkvist wyrusza do małego miasteczka Hedestad, gdzie mieszka rodzina Vangerów. Tam poznaje Lisbeth Salander, która pomaga mu w śledztwie.

Lisbeth SalanderLisbeth Salander jest hakerką, która zostaje zatrudniona przez Martina Vangera do sprawdzenia przeszłości Blomkvista. Salander odkrywa, że Blomkvist jest niewinny w sprawie, w której został oskarżony. Postanawia mu pomóc w śledztwie.

Martin VangerMartin Vanger jest miliarderem i przemysłowcem, który zatrudnia Blomkvista do rozwiązania zagadki zniknięcia jego siostry. Vanger jest przekonany, że jego rodzina ma coś wspólnego z zaginięciem siostry. Wraz z Blomkvistem i Salander prowadzi śledztwo, które odkrywa mroczną tajemnicę rodziny Vangerów.

ZakończenieŚledztwo prowadzone przez Blomkvista, Salander i Vangera doprowadza ich do odkrycia mrocznej tajemnicy rodziny Vangerów. Okazuje się, że Harriet Vanger została zamordowana przez jej własnego ojca. Blomkvist i Salander zostają wynagrodzeni za swoją pracę i postanawiają współpracować w przyszłości.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Czarna Dalia obsada
Czarna Dalia
Kategoria: Filmy
Gatunek: Kryminał
Czas trwania: 115 min.
Reżyseria: Brian De Palma
Scenariusz: Josh Friedman
Produkcja: Francja, Niemcy, USA
Premiera: 17 sierpnia 2007 (Polska)
9 sierpnia 2006 (świat)

Czarna Dalia - gdzie obejrzeć

Przykro nam, ale nie posiadamy informacji o transmisjach online.

Czarna Dalia - Opinie

3 + 7 =

Czarna Dalia - polecane w tej kategorii

Czarna Dalia - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne