Fot: Shutterstock

Matt Jensen

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohater serialu „Trzynaście powodów”, grany przez Josha Hamiltona. Jest ojcem jednego z głównych bohaterów – Claya Jensena. Jest on bardzo troskliwym rodzicem, wierzy swojemu synowi i stara się go wspierać.


WYGLĄD


Mężczyzna ma nieco dłuższe, brązowe włosy i niebieskie oczy. Często nosi koszule i swetry. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Kiedy Clay wraca do domu pijany, to Matt przekonuje żonę, żeby nie karać za to syna. Jest bardzo wspierającym rodzicem, jednak równocześnie wierzy synowi, że nie znał on za dobrze Hannah Baker, która właśnie popełniła samobójstwo. Tymczasem jego żona uważa, że chłopak powinien udać się do terapeuty, ponieważ widocznie sobie nie radzi. Matt stara się skłonić Claya do rozmowy, opowiadając o tym, czego sam doświadczał w jego wieku. Później natomiast okazuje się, że Clay porysował auto Zacha – to już denerwuje rodziców, którzy zapowiadają, że syn poniesie konsekwencje. Kiedy ten jednak znika na cały dzień i w końcu wraca do domu, Matt ściska go i mówi, że cieszy się, iż nic mu nie jest i nie zostanie za to ukarany. 


Sezon 2


Kiedy Matt wraz z żoną Lainie dowiadują się o ciężkiej sytuacji kolegi Claya, Justina, pozwalają mu zamieszkać u nich. Ostatecznie pod koniec sezonu adoptują chłopaka. 


Sezon 3


Cała rodzina Jensenów uczestniczy w pogrzebie Bryce’e Walkera, z którym swego czasu przyjaźnił się Justin. Kiedy Clay jest podejrzany o jego morderstwo, Matt nie jest w stanie uwierzyć, że jego syn mógłby mieć z tym cokolwiek wspólnego. Lainie uważa, że powinni zatrudnić prawnika, dla Matta byłaby to jednak oznaka, że ich syn jest w jakiś sposób winny. Ostatecznie rodzina decyduje się zatrudnić Dennisa. Jensenowie zapraszają także Tonny’ego i Caleba na wspólne Święto Dziękczynienia. Justin wyznaje, że nadal bierze narkotyki, co bardzo szokuje Matta. 


Sezon 4


Matt i Lainie martwią się synem, który opuszcza się w nauce. Uważają, że chłopakowi pomoże terapia. Podczas świątecznego rozpakowywania prezentów Clay przeżywa atak paniki. Jest z nim coraz gorzej, co niepokoi małżeństwo.


 

Pełna biografia »

Matt Jensen - powiązania postaci

Matt Jensen
Fot: lev radin / Shutterstock.com
Aktor: Josh Hamilton
Synowie: Clay Jensen

Matt Jensen - Opinie

9 + 1 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne