Fot: Shutterstock

Montgomery de la Cruz

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohater serialu „Trzynaście powodów”, grany przez Timothy’ego Granaderosa. Nie jest głównym bohaterem taśm Hannah Baker, jednak bez wątpienia swoją postawą wielokrotnie ją zawiódł. Uczy się w Liberty High School, podczas pierwszego sezonu ma 18 lat. Należy do szkolnej drużyny baseballowej. 


WYGLĄD


Monty jest wysokim, szczupłym i wysportowanym chłopakiem. Ma brązowe włosy i oczy. Ubiera się na sportowo. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Monty portretowany jest jako jeden z głównych antagonistów serii. Zazwyczaj pojawia się w towarzystwie innych szkolnych sportowców – Bryca, Zacha, Justina. Wdaje się w bójkę z Alexem przed szkołą, za co zostaje zawieszony na trzy dni. Monty zdaje się także wiedzieć, że na zdjęciu, które Tyler wysłał do osób ze szkoły, w rzeczywistości całują się Courtney i Hannah. 


Sezon 2


W trakcie całego sezonu Monty robi wiele podłych rzeczy. Kiedy wraz z innymi chłopakami napada Tylera w szkolnej toalecie, to właśnie on gwałci chłopaka. 


Sezon 3


Monty uprawia seks z Winstonem Williamsem, mimo że zapiera się, że nie jest gejem. Później zostaje aresztowany za wcześniejszą napaść na Tylera, a na jaw wychodzi, że Monty był maltretowany przez ojca. Ostatecznie chłopak zostaje zamordowany w więzieniu, a reszta grupy przerzuca odpowiedzialność za śmierć Bryce’a na niego, by chronić Alexa. O jego niewinności pamięta jednak Winston, który wie, że w trakcie śmierci Bryce’a on i Monty spędzali czas wspólnie. Winston uważa, że Monty nie zasłużył na taką śmierć.


 

Pełna biografia »

Montgomery de la Cruz - powiązania postaci

Montgomery de la Cruz
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Timothy Granaderos
Data śmierci: sezon 3
Miejsce śmierci: więzienie

Montgomery de la Cruz - Opinie

1 + 7 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne