Andrzej Rębacz - Wielka woda


20 głosy
Wielka woda
Oceń film
4.50

Andrzej Rębacz

BIOGRAFIA Ireneusz Czop

CHARAKTERYSTYKA


Andrzej Rębacz na co dzień mieszka poza Polską. Do rodzinnej wsi Kęty powraca, kiedy stan jego ojca się pogarsza. 


Pod nieobecność seniora zajmuje się remontem domu.  Razem z żoną wychowuje syna. Z pozostałymi mieszkańcami wsi walczy o to, aby decyzją władz Wrocławia Kęty nie zostały zalane.


Jego ojciec umiera. Z pomocą syna stara się sprowadzić ciało ojca z zalanego Wrocławia do rodzinnej wsi. 


WYGLĄD


Andrzej jest mężczyzną w średnim wieku. Ma ciemne, siwiejące włosy oraz brodę.


BIOGRAFIA


Andrzej powraca do Kętów, ponieważ jego ojciec jest hospitalizowany. Postanawia zająć się remontem domu. 


Wkrótce dowiaduje się, że Wrocław zagrożony jest powodzią. Aby uratować miasto, władze chcą wysadzić wały przeciwpowodziowe znajdujące się w Kętach. W ten sposób wieś zostanie zalana, a przepływ wody zmieni się, co uratuje miasto. Pomimo zachęcania przez władze, aby mieszkańcy Kętów opuścili wieś, oraz obietnicy otrzymania przez nich dachu nad głową, Andrzej rozpoczyna bunt. Mieszkańcy, na czele z Rębaczem stawiają opór i zaczynają bronić wałów. W wyniku tego, wały oraz wieś zostają uratowane.


Ojciec Andrzeja umiera w szpitalu. Rębacz nie zdążył się z nim pożegnać. Chce sprowadzić ciało ojca do domu, dlatego razem z synem udaje się do zalanego już Wrocławia. Przy pomocy łódki udaje im się dotrzeć do zmarłego ojca, następnie oboje zabierają go do Kętów, gdzie zostaje urządzony pogrzeb.


W trakcie stypy Andrzej zostaje zatrzymany przez policję za utrudnianie działań wojska, które chciało wysadzić wały. Pod koniec serialu Andrzej mija się na korytarzu Urzędu Wojewódzkiego, gdzie składał wyjaśnienia, z Jaśminą oraz Jakubem. Pyta Marczaka, co stało się z jego córką, której ten szukał, gdy spotkali się w szpitalu. Z ulgą przyjmuje informację, że dziewczyna żyje.

Andrzej Rębacz - powiązania postaci Wielka woda

Andrzej Rębacz
Aktor: Ireneusz Czop

Andrzej Rębacz - Opinie

5 + 10 =

Wielka woda - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne