Fot: Shutterstock

Lainie Jensen

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohaterka serialu „Trzynaście powodów”, grana przez Amy Hargreaves. Jest matką Claya Jensena i żoną Matta. Jest prawniczką, początkowo zaangażowaną w sprawę pozwu przeciw szkole, jednak ze względu na syna rezygnuje ze sprawy. 


WYGLĄD


Lainie to szczupła kobieta o blond włosach i niebieskich oczach. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas pierwszego sezonu Lainie podpytuje delikatnie syna o Hannah Baker i nękanie w szkole. Okazuje się, że kobieta została zatrudniona przez swoją firmę do bronienia placówki podczas procesu wytoczonego przez rodziców zmarłej dziewczyny. Clay początkowo okłamuje rodziców, mówiąc, że nie znał za dobrze Hannah, z którą uczył się w tej samej szkole i pracował, jednak ostatecznie przyznaje, że przyjaźnili się, a jej śmierć jest dla niego bardzo bolesna. 


Sezon 2


Lainie rezygnuje z obrony szkoły w procesie wytoczonym przez Bakerów ze względu na syna, o którego się martwi. Wraz z Mattem kupuje synowi auto. Kiedy okazuje się, że Clay po kryjomu pozwala mieszkać w domu swojemu koledze, Justinowi, rodzice zgadzają się, by chłopak zamieszkał z nimi, a ostatecznie nawet go adoptują. 


Sezon 3


Cała rodzina Jensenów uczestniczy w pogrzebie Bryce’a Walkera, by wesprzeć Justina, który przyjaźnił się ze zmarłym chłopakiem. Kiedy Clay okazuje się podejrzany w sprawie morderstwa, małżeństwo ma odmienne zdanie na temat zatrudnienia prawnika. Mąż Lainie, Matt, uważa, że postawiłoby go to w złym świetle, jednak Lainie jest zdania, ze Clay w ostatnim czasie wystarczająco często zachowywał się dziwnie, by nie mogli być niczego pewni. Ostatecznie postanawiają zatrudnić Dennisa Vasqueza. Rodzina postanawia także zaprosić na Święto Dziękczynienia Tony’ego i Caleba


Sezon 4


Lainie i Matt martwią się synem, który opuszcza się w nauce. Uważają, że chłopakowi pomoże terapia. Podczas świątecznego rozpakowywania prezentów Clay przeżywa atak paniki. Jest z nim coraz gorzej, co niepokoi małżeństwo.


 

Pełna biografia »

Lainie Jensen - powiązania postaci

Lainie Jensen
Fot: Debby Wong / Shutterstock.com
Aktor: Amy Hargreaves
Profesja: prawniczka
Synowie: Clay Jensen

Lainie Jensen - Opinie

7 + 6 =

Trzynaście powodów - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne