Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Ricky

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ricky, właśc. Richard LaFleur, to jeden z głównych bohaterów serialu komediowego „Chłopaki z baraków”. W rolę tę wcielił się Robb Wells. Ricky to leniwy facet, próbujący nieco wzbogacić się na nielegalnych interesach i regularnie lądujący z tego powodu w więzieniu. Uwielbia imprezy w gronie najbliższych przyjaciół, Bubblesa i Juliana, choć kończy zwykle gorzej niż oni, zasypiając twarzą do ziemi lub w samochodzie. Jego słabościami są mocne alkohole oraz marihuana, którą sam hoduje i jest dumny z jej jakości. Ricky jest także palaczem i miłośnikiem chipsów o smaku jalapeño, kiełbasy pepperoni oraz kawałków kurczaka. Ma niezwykle nerwowy charakter i często wpada w szał, klnąc i wyżywając się na przedmiotach, które wpadną mu w ręce. Często używa pistoletu, który niemal zawsze nosi przy sobie. Tryb życia Ricky'ego cechuje nadzwyczajna dezynwoltura, arogancja i abnegacja. Co jakiś czas przychodzi w jego życiu okres, podczas którego mieszka w samochodzie, strzelając do drażniących go wiewiórek i trzymając cały dobytek wewnątrz oraz na dachu. Mocna więź łączy go z ojcem, choć z racji wybuchowych charakterów żyją zazwyczaj w niezgodzie. Podobnie sprawa wygląda z ukochaną Lucy, o której względy przez większość sezonów Ricky musi zabiegać. Jest to wbrew pozorom człowiek bardzo rodzinny i dla swojej kobiety oraz córki Trinity potrafi wiele poświęcić. Nienawidzi Jima Laheya, gdyż ten, jako nadzorca osiedla Sunnyvale, notorycznie utrudnia mu życie.


WYGLĄD


Ricky to dość wysoki facet po trzydziestce z wyraźną nadwagą. Ma niebieskie oczy, częściowy zarost na twarzy i bokobrody oraz krótkie, gęste włosy koloru ciemny blond, które zazwyczaj nosi zaczesane do góry i utrwalone lakierem. Charakterystycznym elementem jego ubioru są szerokie koszule z krótkim rękawem w odjazdowe wzory, obowiązkowo rozpięte pod szyją. Nosi także złote łańcuchy. Często możemy zobaczyć go, kiedy pije alkohol oraz pali marihuanę lub papierosy. Czasami pojawia się też w ciemnych okularach.


BIOGRAFIA


Od dzieciństwa przyjaźni się z Julianem. Razem z nim opuszcza w pierwszym sezonie więzienie, jednak drogi kumpli nieco się rozchodzą. Julian ma dość dotychczasowego trybu życia, opracowuje plany na legalne biznesy, planuje się ustatkować. Ricky nie posiada takich poglądów na życie, chce tylko dobrze się zabawić i zarobić trochę na bieżącą konsumpcję. Szybko okazuje się jednak, że przyjaciele są od siebie współzależni i razem z Bubblesem tworzą nierozłączną paczkę. Ricky jest w tym gronie zdecydowanie najgłupszy – lata znacznego nadużywania alkoholu i narkotyków mogły zrobić swoje, choć inteligencją nie grzeszył prawdopodobnie od dziecka, wszak edukację przerwał już po dziewiątej klasie. Wielokrotnie wychodzi na jaw, że niezbyt dobrze posługuje się językiem angielskim – przerabia słowa i zmienia ich znaczenie, nie zna podstawowych porównań. Co ciekawe, Ricky ma świadomość swoich ograniczeń. Być może dlatego tak dobrze współżyje z przyjaciółmi, gdyż wzajemnie się uzupełniają.


Nie można odmówić mu charyzmy, odwagi i przebojowości. Potrafi poświęcić się dla innych bez względu na konsekwencje i we wspólnych „akcjach” najczęściej to on obrywa kulkę. Trudna relacja łączy go także z ojcem, który jest alkoholikiem udającym inwalidę i wyłudzającym w ten sposób pieniądze z opieki społecznej. Możemy jednak parę razy zauważyć, że uwielbia starego Raya, pomimo iż ten podkrada mu pepperoni i alkohol. Nade wszystko Ricky kocha jednak swoją Lucy oraz córkę Trinity. To uczucie do dwóch najważniejszych kobiet w jego życiu sprawia, że próbuje czasem wziąć się w garść. Zawsze jednak przeszkadza mu Jim Lahey, nadzorca osiedla barakowozów Sunnyvale, który depcze mężczyźnie po piętach i pragnie wsadzić go z powrotem za kratki, uznając za największego szkodnika w okolicy.


 

Pełna biografia »

Ricky - powiązania postaci

Ricky
Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com
Aktor: Robb Wells
Ojciec: Ray
Córki: Trinity

Ricky - Opinie

9 + 6 =

Chłopaki z baraków - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne