Baczyński


0 głosy
Baczyński
Oceń film
0.00

Baczyński - fabułaFabuła filmu "Baczyński"Film "Baczyński" to opowieść o życiu i twórczości poety Tadeusza Różewicza. Głównym bohaterem jest Janusz Baczyński, który wyrusza w podróż po Polsce, aby odnaleźć poetyckie dziedzictwo Różewicza.

Podczas swojej wędrówki Baczyński spotyka wielu ludzi, którzy w jakiś sposób związani są z twórczością Różewicza. Wśród nich są m.in. jego przyjaciele, którzy opowiadają o jego życiu i twórczości, a także osoby, które współtworzyły jego dzieła.

Spotkanie z przyjaciółmi RóżewiczaBaczyński spotyka się z przyjaciółmi poety, którzy opowiadają mu o jego życiu i twórczości. Wśród nich są m.in. Jan Błoński, który był współautorem wielu utworów Różewicza, oraz Janina Broniewska, która była jego wieloletnią przyjaciółką.

Odkrywanie dziedzictwa RóżewiczaBaczyński odwiedza również miejsca, w których Różewicz tworzył swoje dzieła. Wędruje po Polsce, odwiedzając m.in. Warszawę, Kraków, Łódź i Radom. W każdym z tych miast odkrywa kolejne fragmenty dziedzictwa poety.

Refleksje BaczyńskiegoPodczas swojej podróży Baczyński zastanawia się nad sensem życia i twórczości Różewicza. Próbuje zrozumieć, jakie wartości przekazywał w swoich utworach i jakie przesłanie niesie jego twórczość.

ZakończenieFilm kończy się wizytą Baczyńskiego w miejscu, w którym Różewicz spoczywa. Baczyński odnajduje w sobie odwagę, by wyrazić swoje uczucia i podziękować poecie za jego twórczość.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Baczyński obsada
Baczyński
Kategoria: Filmy
Gatunek: Biograficzny, Wojenny
Czas trwania: 70 min.
Reżyseria: Kordian Piwowarski
Scenariusz: Kordian Piwowarski
Produkcja: Polska
Premiera: 15 marca 2013 (Polska i świat)

Baczyński - gdzie obejrzeć

od 9,90 zł
za film
Oglądaj

Baczyński - Opinie

5 + 2 =

Baczyński - polecane w tej kategorii

Baczyński - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne