Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Yurga

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Yurga to epizodyczny bohater serialu "Wiedźmin". W rolę tę wcielił się Francis Magee. Yurga to kupiec, którego Geralt spotyka na swojej drodze i pomaga mu wydostać się z pułapki. Jest prostodusznym człowiekiem. Potrafi okazać wdzięczność. Ma żonę Zolę, która znajduje w lesie księżniczkę Ciri.


WYGLĄD


Yurga to dojrzały, dobrze zbudowany, dość wysoki mężczyzna. Ma szare oczy, sporo zmarszczek na twarzy i długą, posiwiałą brodę. Na głowie nosi czapkę, zasłaniającą mu niemal całe czoło. Ubrany jest w grubą, ciemnobrązową kurtkę. Porusza się wozem konnym.


BIOGRAFIA


Sezon I


Geralt z Rivii spotyka Yurgę w momencie, kiedy kupiec postanawia dać godziwy pochówek mieszkańcom Cintry, poległym podczas ataku Nilfgaardu na ich obóz uchodźczy. Wiedźmin wyczuwa w powietrzu niebezpieczeństwo i radzi mężczyźnie, aby sobie poszedł. Yurga zostaje i wkrótce zostaje zaatakowany przez ghule, które wyłaniają się z ziemi pod jego stopami. Geralt nie odszedł jednak daleko i rusza mu na pomoc. Niebezpieczeństwo zostaje zażegnane, ale wiedźmin w trakcie walki doznaje ukąszenia przez potwora i niemal natychmiast mdleje. 


Yurga nie zostawił go w lesie. Ułożył Geralta na swoim konnym wozie i postanowił poszukać pomocy. W trakcie drogi wiedźmin co jakiś czas odzyskiwał przytomność, ale potem znów majaczył. Wypił jedną z magicznych substancji. Resztką eliksiru polał ranę. Polecił zawieźć się w Góry Błękitne, gdzie ktoś będzie w stanie mu pomóc. Ostatecznie kupiec i wiedźmin dotarli do domu Yurgi. Jeszcze wcześniej mężczyzna zaoferował Prawo Niespodzianki w ramach wdzięczności za uratowanie życia. Na miejscu okazało się, że Zola (jego żona) poznała sierotę w lesie. Na te słowa do Geralta wróciło wspomnienie Renfri, która kazała mu znaleźć „dziewczynę z lasu”. Potwierdza się, że od przeznaczenia nie można uciec, tą dziewczynką jest bowiem księżniczka Ciri.

Pełna biografia »

Yurga - powiązania postaci

Yurga
Aktor: Francis Magee

Yurga - Opinie

10 + 2 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne