Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Tissaia de Vries

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Tissaia de Vries to drugoplanowa bohaterka serialu „Wiedźmin”. W postać tę wcieliła się MyAnna Buring. Tissaia jest czarodziejką, arcymistrzynią magii, członkinią Kapituły Czarodziejów. Pełni także funkcję rektora Aretuzy, w której szkolone są na czarodziejki młode dziewczyny. Wykupuje Yennefer (późniejszą uczennicę i przyjaciółkę) od jej ojczyma za cztery marki.


Jest surową, zasadniczą, niepobłażającą swoim uczennicom nauczycielką. W decyzjach politycznych kieruje się logiką i wykazuje przenikliwością. Na ogół nie pokazuje emocji, jednak jest do tego zdolna dla wybranych osób.


WYGLĄD


Tissaia to poważna, zawsze wyprostowana kobieta. Ma wąskie usta, niebieskie oczy oraz ciemnobrązowe włosy, gładko uczesane i spięte z tyłu. Nosi zawsze długie, dopasowane suknie o bufiastych rękawach, często z wysoko postawionym kołnierzem – najczęściej w kolorach: zielonym, niebieskim lub ciemnobrązowym. Na jej szyi widnieje amulet.


BIOGRAFIA


Sezon I


Rekrutuje Yennefer do Aretuzy poprzez przybycie do jej rodzinnego Vengerbergu i wykupienie dziewczyny od ojczyma za cztery marki, co stanowi mniej niż połowę ceny świni. Następnie szkoli kilka młodych kobiet, w tym Yennefer, w zakresie panowania nad magią. Uczy je niebezpieczeństw związanych z wykorzystaniem swojej mocy i możliwości kontrolowania siły. Nazywa uczennice „kanałami chaosu” i poddaje różnym próbom. Przez długi czas określa Yennefer mianem „Prosiaczka”, jednak w trakcie szkolenia nabywa do niej szacunku i zaczyna odnosić się do dziewczyny po imieniu.


Yennefer ma zostać wysłana do Aedirn, jednak w wyniku intrygi Stregobora wychodzi na jaw, że ma w sobie elfią krew. Aedirn jest największym partnerem handlowym Cintry, a jedyną rzeczą, jakiej nienawidzą tam bardziej niż magów, są waśnie elfy. Rada Czarodziejów chce więc wysłać Yennefer do Nilfgaardu i zatwierdza to podczas głosowania, pomimo sprzeciwu Tissai. Yennefer jest wściekła, przechodzi metamorfozę, pojawia się na balu adeptek magii jako przepiękna kobieta, po czym uwodzi króla Aedirn i osiąga swój cel.


Z powodu narastającej agresji Nilfgaardu zwołano w Aretuzie konklawe magów północy. Podstępem zostaje na nie także zwabiona Yennefer, która konfrontuje się z Tassaią po wielu latach. Nauczycielka jest przeciwko Nilfgaardowi, ale większość czarodziejów nie podziela jej zdania, sprzeciwiając się Cintrze, która przez długi czas była niechętna magom. Ostatecznie udaje się jej przekonać kilkudziesięciu czarodziejów, w tym Yennefer, do walki po stronie Cintry. Następnie uczestniczą w ogromnej bitwie pod Sodden Hill, gdzie Tissaia zostaje ciężko ranna. Wówczas Yennefer po raz pierwszy przyznaje, że nauczycielka ją uratowała.


 

Pełna biografia »

Tissaia de Vries - powiązania postaci

Tissaia de Vries
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: MyAnna Buring

Tissaia de Vries - Opinie

3 + 7 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne