Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Geralt z Rivii - Wiedźmin


34 głosy
The Witcher
Oceń film
4.24

Geralt z Rivii

BIOGRAFIA Henry Cavill

CHARAKTERYSTYKA


Geralt z Rivii to główny bohater serialu „Wiedźmin”, dystrybuowanego przez platformę Netflix. W rolę tę wcielił się Henry Cavill. Geralt jest wiedźminem, czyli wojownikiem i mutantem trudniącym się zabijaniem potworów na zlecenie, szkolonym do tej profesji od małego dziecka. W wyniku szkolenia młodzi kandydaci poddawani są morderczym próbom i zmianom, z których najbardziej znana jest tzw. Próba Traw. Większość dzieci nie przeżywa odbywających się wówczas mutacji.


Geralt nazywany bywa Gwynbleidd (Biały Wilk) przez driady i elfy. Ma także przydomek "Rzeźnik z Blaviken". Jest synem czarodziejki Visenny. Beznadziejnie zakochany w Yennefer. Związany przeznaczeniem z księżniczką Ciri na mocy prawa niespodzianki. Przyjaźni się z bardem Jaskrem, który jednak często działa mu na nerwy.


Może przyjmować różne mikstury, niedostępne zwykłym śmiertelnikom, które na jakiś czas wzmacniają jego ciało. Używa także znaków, czyli podstawowej i skutecznej magii.


Wiedźmini są pogardzani i wyśmiewani przez społeczeństwo, stąd też ich surowa i czasem gruboskórna powierzchowność. Plotka głosi, że nie posiadają uczuć. Relacja Geralta z Yennefer wydaje się temu zaprzeczać. Mężczyzna posiada także wewnętrzny kodeks moralny, który sprawia, że odbieramy go jako dobrego, choć momentami niezwykle brutalnego bohatera. Bywa ironiczny, ale żarty opowiada zawsze z kamienną twarzą.


Geralt z Rivii - powiązania postaci Wiedźmin

Geralt z Rivii
Geralt z Rivii - Wiedźmin Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Henry Cavill
Profesja: wiedźmin

Geralt z Rivii - Opinie

1 + 7 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne