Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Fringilla Vigo

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Fringilla Vigo to jedna z drugoplanowych bohaterek serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Mimi Ndiweni. Fringilla to nilfgaardzka czarodziejka i siostrzenicą Artoriusa Vigo, mistrza iluzji, który zainspirował dziewczynę do podążania tą samą ścieżką. Z biegiem lat zostaje opętana przez ideę Białego Płomienia, którą jest w stanie wytłumaczyć swoje najokrutniejsze działania.


WYGLĄD


Jest to młoda dziewczyna z krótkimi, czarnymi włosami i dużymi, także czarnymi, oczami. Nosi charakterystyczną szatę w kolorze brudnego błękitu – zawsze zapiętą pod szyję, z niewysokim kołnierzem, z trójkątnym obszyciem od ramion do brzucha oraz bocznymi wycięciami na ręce. 


BIOGRAFIA


Sezon I


Jest jedną z kilku dziewczyn przywiezionych do Aretuzy na szkolenie przez Tissaię de Vries. Uczy się wraz z innymi, jak opanować chaos i kontrolować magię. Jest pierwszą adeptką, która zdołała podnieść kamień bez dotykania, jednak zaraz potem jej ręka starzeje się i kurczy – to lekcja o tym, że czary zawsze mają swoją cenę. Ostatecznie, po kilku etapach szkolenia, Fringilla zostaje jedną z wtajemniczonych, które dostępują zaszczytu inicjacji. Przez jakiś czas jest przekonana, że trafi do Aedirn, gdzie pierwotnie miała zostać przydzielona Yennefer, której ostatecznie powierzono Nilfgaard. Na balu tańczy z królem Virfurilem. Pojawia się jednak Yennefer w odmienionej, przepięknej postaci. Uwodzi króla i w ten sposób trafia do Aedrin. Fringilla zostaje skierowana do Nilfgaardu.


Po zdobyciu Cintry przez Nilfgaard Fringilla szuka ciała królowej Calanthe. Kiedy je znajdują, jeden z jej towarzyszy odcina i zjada kawałek ręki królowej. Potem czarodziejka rozcina jego ciało i na podstawie wnętrzności jest w stanie odgadnąć, że Ciri przebywa w Brokilonie. Uczestniczy także w zabiciu Myszowora i przejęciu jego ciała przez dopplera. Z kilku jej wypowiedzi można wywnioskować, że wierzy w mistyczny Biały Płomień, który uczynił ją tym, kim jest, a Cahira namaścił na przywódcę Nilfgaardu.


W retrospektywnych odcinkach widzimy, że na konklawe północnych magów czarodziejka potępia podejrzenia pozostałych, według których Nilfgaard ma zapędy, aby przejąć kontynent. Wspomina także o Białym Płomieniu, który odmienił życie w ich krainie. Twierdzi, że nie ma podziału magii na czarną i białą. Jeśli czarodzieje nie staną po ich stronie, niech przynajmniej nie wchodzą im w drogę. Zdobycie Cintry jest bowiem szansą na uratowanie kontynentu. Tissaia występuje przeciwko niej, chce stanąć po stronie Cintry. W głosowaniu większość magów jest jednak po stronie Fringilli.


Wraz z Cahirem czarodziejka prowadzi atak na Sodden Hill. W lesie konfrontuje się sam na sam z Tissaią, którą ciężko rani. Następnie łapie telepatyczny kontakt z Yennefer, którą próbuje namówić do przejścia na stronę Nilfgaardu. Bezskutecznie.


 

Pełna biografia »

Fringilla Vigo - powiązania postaci

Fringilla Vigo
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Mimi Ndiweni

Fringilla Vigo - Opinie

5 + 7 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne