Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Ciri

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Ciri, właśc. Cirilla Fiona Elen Riannon, to bohaterka serialu „Wiedźmin”, w którą wcieliła się Freya Allan. Ciri to księżniczka Cintry, córka Pavetty i Duny'ego z Erlenwaldu, wnuczka królowej Calanthe, która wychowywała ją z powodu przedwczesnej i tragicznej śmierci rodziców (zginęli podczas sztormu). Na mocy Prawa Niespodzianki zostaje przeznaczona wiedźminowi Geraltowi z Rivii, po tym jak ten ocalił życie jej ojcu.


Ciri to młoda, niezależna, zdecydowana i uparta dziewczyna. Jest inteligentna i bystra, ale czasem niecierpliwa. Jako, że była wychowywana na księżniczkę, brak jej obycia w brutalnej rzeczywistości, więc czasem zdradza nadmierną naiwność. Posiada, odziedziczone po matce, magiczne zdolności.


WYGLĄD


Ciri to niska dziewczyna o bladej cerze i zielonych oczach. Ma długie włosy w kolorze jasny blond, blade usta i szczupłą twarz. Najczęściej widzimy ją w brązowej sukience i niebieskim płaszczu z kapturem, spiętym pod szyją ozdobną klamrą.


BIOGRAFIA


Sezon I


Podczas uroczystej uczty Ciri podsłuchuje rozmowę Calanthe z Myszoworem o Nilfgaardzie. Chociaż babka próbuje to przed nią ukryć, młoda dziewczyna dowiaduje się w ten sposób, że trwa wojna. Na tej samej uczcie jest także zmuszana do tańców z prezentowanymi jej kawalerami. Niedługo później Calanthe wraca poważnie ranna z jednej z przegranych bitew. Wkrótce Nilfgaard wkracza do ich twierdzy. Jeden z podwładnych, Lazlo, dostaje polecenie, aby zabrać księżniczkę w bezpieczne miejsce. W ostatnich słowach babcia mówi Ciri, że musi odnaleźć Geralta z Rivii, ponieważ jest jej przeznaczeniem. Podczas ucieczki zostaje przechwycona przez Nilfgaardczyka Cahira, jednak dzięki magicznej mocy udaje jej się wydostać z jego rąk.


Przez jakiś czas księżniczka znajduje schronienie w obozie uchodźców z Cintry, który napotyka na swojej drodze. Dowiaduje się tam, że nie wszyscy darzyli szacunkiem Calanthe. W nocy Nilfgaardczycy atakują obóz, a Ciri ucieka z niego dzięki pomocy młodego elfa o imieniu Dara, którego już wcześniej napotkała w lesie.


Po długim błądzeniu po lesie zostaje otoczona przez uzbrojone driady z królową Eithné na czele. Dowiaduje się, że weszła na teren świętego lasu, Brokilonu. Podczas nocy tam spędzonej nękają ją koszmary. Znów dowiaduje się niepochlebnych rzeczy o swojej babce, która kazała wyrżnąć elfy po powstaniu Filavandrela. Na koniec dostaje możliwość wyboru: może pozostać w Brokilonie lub podążać dalej, szukając swojego przeznaczenia. Kiedy w lesie znajduje ją dawny przyjaciel i opiekun,wierny sługa Calanthe, Myszowór, postanawia opuścić driady z nim i Darą. Nie wie jednak, że to jeden z wrogów ukrywa się pod postacią Myszowora, który tak naprawdę jest już martwy. Wkrótce wszystko wychodzi na jaw, a księżniczka zostaje uwięziona przez oszusta. Dara ratuje ją po raz kolejny, po czym stwierdza, że ma już dosyć. Ma pretensje o to, że dziewczyna nie posłuchała go wcześniej i nie została w Brokilonie, gdyż od początku podejrzewał, że z Myszoworem jest coś nie tak. Wygarnia jej, że przynosi tylko śmierć i strach. Potem odchodzi na dobre.


Osamotniona Ciri rozpala małe ognisko w polu. Niebawem zbliża się do niej grupa mężczyzn. Rozpoznaje w jednym z nich Antona, z którym niegdyś dużo grała w kości. Spodziewa się miłego przywitania, jednak mężczyzna jest zimny i oschły. Stwierdza, że nigdy jej nie lubił i bawił się z nią tylko dlatego, że była księżniczką. Następnie grupka ciągnie dziewczynę za sobą na środek polany, chcąc wyrządzić jej krzywdę. Ciri wpada w magiczny trans, w trakcie którego wygłasza przepowiednię cudzym głosem. Następnego dnia budzi się i zauważa, że wszyscy mężczyźni wokół są martwi. Później do swojego domu przygarnia ją Zola, żona Yurgi. Tam spotyka wreszcie Geralta z Rivii.


 

Pełna biografia »

Ciri - powiązania postaci

Ciri
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Freya Allan
Ojciec: Duny
Matka: Pavetta

Ciri - Opinie

1 + 9 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne