Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Triss Merigold

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Triss Merigold to drugoplanowa bohaterka serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Anna Shaffer. Triss jest czarodziejką, oficjalnie służącą w Temerii królowi Foltestowi. Działa jednak na własną rękę, żeby utrzymać stabilizację pomiędzy narodami. Pojawia się w serialu w momencie, kiedy Temeria jest terroryzowana przez bestię niewiadomego pochodzenia. Co ciekawe, chce ją wyleczyć, a nie zabijać. Jest postacią odważną i myślącą nieszablonowo.


WYGLĄD


Triss jest młodą, wysoką kobietą o ciemnej karnacji i brązowych oczach. Na głowie ma burzę średniej długości ciemnobrązowych, kręconych włosów. Pojawia się w długich sukniach z wyciętym dekoltem, w kolorze niebieskim, zielonym lub złotym. Nosi duże kolczyki i naszyjniki.


BIOGRAFIA


Sezon I


Temerię nęka od około sześciu lat tajemnicza bestia. Zaczęło się od tego, że najpierw na zamku, a potem w całej krainie zaczęli znikać ludzie. W końcu udało się ustalić, że potwór wypełza najprawdopodobniej w nocy z krypty, w której spoczęła królowa Adda, siostra króla. Władca wyprowadza się z zamku, a Triss zostaje oddelegowana do pozbycia się bestii. Wzywa na pomoc Geralta z Rivii. Badając dokładnie jedną z ofiar, wiedźmin stwierdza, że brakuje jej serca i wątroby. Tylko nawyki żywieniowe strzyg są tak selektywne. To bardzo rzadkie potwory, które można stworzyć przez klątwę. Prowadzi go to do wniosku, że ktoś chciał śmierci Addy, jednak klątwa dotknęła również jej nienarodzonego jeszcze dziecka, które zamieniło się w bestię. Strzyga jest więc prawdopodobnie księżniczką Temerii. Opinia Triss i Geralta nie spotyka się z aprobatą ani króla, ani dworu. Wkradają się więc potajemnie do zamku. W wyniku krótkiego śledztwa okazuje się, że jeden z lordów, Ostrit, był kochankiem Addy i nieumyślnie rzucił na nią klątwę. Triss wykorzystuje tę informację, aby przekonać króla do przyjęcia pomocy Geralta. Po całonocnej walce ze strzygą wiedźminowi udaje się zdjąć klątwę, jednak na sam koniec zostaje ciężko ranny. Budzi się po uzdrowieniu przez Triss.


Merigold jest jedną z wielu czarodziejek, które uczestniczą w konklawe magów północy w Aretuzie. Wypowiada się na nim krytycznie wobec polityki Nilfgaardu. Jest w stronnictwie Tissai, które chce stanąć po stronie Cintry. Triss, wraz z grupą kilkudziesięciu magów, uczestniczy potem w krwawej bitwie pod Sodden Hill. Barykaduje winoroślą frontową bramę, co na jakiś czas uniemożliwia Nilfgaardczykom wejście do twierdzy. Ostatecznie jednak czarodziejka ginie w tej bitwie. Zostaje spalona przez jedną z rzuconych pochodni.


 

Pełna biografia »

Triss Merigold - powiązania postaci

Triss Merigold
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Anna Shaffer
Data śmierci: sezon I
Miejsce śmierci: Aretuza

Triss Merigold - Opinie

3 + 6 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne