Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Dara

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Dara to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcielił się Wilson Radjou-Pujalte. Dara to młody elf, który zaprzyjaźnia się z Ciri i kilkukrotnie ratuje ją z opresji. Jest nieco tajemniczy. Ma spokojną i pomocną naturę, choć widzimy, że potrafi także stracić nerwy.


WYGLĄD


Dara to młody, niewysoki chłopak. Ma gęste, kręcone, czarne włosy i takiego samego koloru oczy. Czasem nosi na głowie wełnianą czapkę. Charakterystycznym elementem jego wyglądu są elfie, szpiczaste uszy. Najczęściej przywdziewa ubrania w szaroniebieskiej kolorystyce, choć ma też na sobie złotawy element zbroi, zakrywający tułów.


BIOGRAFIA


Sezon I


Chłopak spotyka Ciri w lesie i powstrzymuje ją przed jedzeniem trujących jagód. Oferuje w zamian szczura, którego dziewczyna najpierw odrzuca, ale potem zjada. Początkowo Dara nosi czapkę, aby ukryć swoje elfie uszy. Z tego samego powodu nie odzywa się, żeby nie zdradzić akcentem swojego pochodzenia. Księżniczka zauważa, że jest mu zimno i daje chłopakowi jedną ze swoich rękawiczek. Potem ucieka do obozu uchodźców z Cintry, który później zostaje zaatakowany przez Nilfgaardczyków. Podczas ataku Dara przecina jej namiot i odciąga dziewczynę w bezpieczne miejsce. Nad ranem ujawnia, że jest elfem i po raz pierwszy się odzywa.


Jakiś czas potem Dara widzi, że Ciri bezmyślnie próbuje wkroczyć do niebezpiecznego lasu Brokilon, będącego domem Driad. Próbuje ją powstrzymać, ale zostaje nagle trafiony strzałą w ramię. Driady zabierają go potem do Brokilonu, gdzie leczą jego rany. Ponownie spotyka Ciri. Dziewczyna ujawnia mu, że nie zdradziła swojego prawdziwego imienia (nazywają ją tutaj Fioną), ponieważ jest księżniczką Cintry. Dara wścieka się, gdyż nienawidzi tamtejszej królowej Calanthe, która po powstaniu elfów kazała wyrżnąć całą jego rodzinę. Jej żołnerze śmiali się, gwałcąc kobiety i mordując dzieci. Chłopak nie wini jednak Ciri. Chce pozostać w Brokilonie i znaleźć tutaj ukojenie.


Względny spokój przerywa pojawienie się Myszowora. Twierdzi, że wie, jak znaleźć Geralta z Rivii (dziewczyna wcześniej dostała takie polecenie od babki). Księżniczka nie ma pojęcia, że to oszust, podszywający się pod jej dawnego przyjaciela. Postanawia wyjść razem z nim z Broklinu. Dara, choć nieufny wobec przybysza, rusza wraz z nimi. Z czasem podejrzenia jednak rosną. Wkrótce Dara i Ciri są pewni, że osobnik, z którym podróżują, nie jest Myszoworem. Po konfrontacji udaje im się uwolnić, jednak elf jest wściekły. Postanawia opuścić ksieżniczkę, która, tak jak Calanthe, wszędzie przynosi terror i śmierć.


 

Pełna biografia »

Dara - powiązania postaci

Dara
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Wilson Radjou-Pujalte

Dara - Opinie

1 + 6 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne