Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Myszowór

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Myszowór to drugoplanowy bohater serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcielił się Adam Levy. Bohater jest zdolnym i inteligentnym druidem, a także przyjacielem i doradcą Calanthe, królowej Cintry.


WYGLĄD


Myszowór to dobrze zbudowany, dojrzały mężczyzna. Ma średniej długości ciemnobrązowe, zawsze zaczesane do tyłu włosy i wyraźnie siwiejącą brodę. W rysie jego twarzy wyraźnie odznacza się charakterystyczny, duży nos. Zazwyczaj chodzi w zapiętej pod szyję, złotej szacie do kolan, zebranej w połowie skórzanym pasem.


BIOGRAFIA


Sezon I


Został doradcą księcia Eista ze Skellige. Towarzyszył jemu i jego siostrzeńcowi na przyjęciu zaręczynowym księżniczki Pavetty, córki królowej Calanthe. W pewnym momencie wśród nowo przybyłych z radością rozpoznał swojego dawnego przyjaciela, wiedźmina Geralta z Rivii. Ucztę zakłóciło wejście Lorda Jeża z Erlenwaldu, który domagał się ręki Pavetty na mocy Prawa Niespodzianki. Geralt stanął w jego obronie. Myszowór radził Calanthe, aby uszanowała przeznaczenie, ale ona nie miała takiego zamiaru, czym doprowadziła do wybuchu złości Pavetty i ujawnienia się jej magicznych zdolności. Za pomocą ogromnej siły wszyscy, w tym Myszowór, zostali rozrzuceni po całej komnacie. Sytuację uratował dopiero Geralt, opanowując księżniczkę przy pomocy magicznego znaku. Dopiero po tym zdarzeniu Calanthe zmieniła zdanie. Wiedźmin dostał w zamian Prawo Niespodzianki. Bardzo szybko okazało się, że będzie to dziecko Pavetty. Myszowór postanowił zostać przy księżniczce.


Wiele lat później, podczas uroczystej uczty, Calanthe, Eist i Myszowór omawiają strategię na potencjalną wojnę z Nilfgaardem. Jeszcze w jej trakcie dowiadują się, że wojna już została rozpoczęta. Myszowór nie uczestniczy jednak w walkach. Zajmuje się ochroną Ciri w zamku. Po jakimś czasie Calanthe wraca. Król zginął, a ona jest ciężko ranna. Wkrótce Nilfgaardczycy rozpoczynają szturm zamku. Myszowór tworzy wokół niego barierę ochronną. Klęska jest jednak nieunikniona. Calanthe nakazuje wszystkim popełnić samobójstwo, a Myszowora wysyła wraz z rycerzem Lazlo do eskorty uciekającej Ciri. Po wyprowadzeniu dziewczynki królowa mówi mu, że to prawdopodobnie młoda księżniczka jest powodem najazdu Nilfgaardu. Lazlo i Ciri uciekają. Myszowór zostaje w tyle, aby odpierać ataki Nilfgaardyczków. W końcu jest jednak przez nich pojmany i przyprowadzony do Cahira, który wynajął do pomocy dopplera. Doppler przyjmuje postać Myszowora, a sam bohater zostaje zabity nożem.


 

Pełna biografia »

Myszowór - powiązania postaci

Myszowór
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Adam Levy
Data śmierci: sezon I
Miejsce śmierci: Cintra

Myszowór - Opinie

6 + 5 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne