Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Renfri

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Renfri to jedna z epizodycznych postaci serialu „Wiedźmin”. W rolę tę wcieliła się Emma Appleton. Renfri była księżniczką i córką Fredefalka, księcia Creyden. Przysięgła zemstę na Stregoborze po tym, jak próbował ją zamordować. Nawiązała także romans z Geraltem, który chciał odwieść ją od tego zamiaru.


WYGLĄD


Renfri to młoda dziewczyna o średniej długości ciemnobrązowych włosach. Ma okrągłą twarz i duże, jasnobrązowe oczy. Ubrana jest w bordową bluzkę i szarą pelerynę spiętą złotą klamrą. Potem widzimy ją również w szarym pancerzu na tułowiu i czarnych spodniach. Posługuje się długim sztyletem.


BIOGRAFIA


Sezon I


Dziewczyna spotyka w tawernie w Blaviken Geralta z Rvii. Stawia mu kolejkę i zauważa, że potrzebuje nowych ubrań (wiedźmin jest świeżo po wyczerpującej walce z kikimorą). Później śledzi go w Blaviken i próbuje uzyskać informacje o czarodzieju Stregoborze, którego chce zabić w odwecie za doznaną niesprawiedliwość. Twierdzi, że jeden z jego ludzi zgwałcił ją i okradł. Tymczasem czarodziej zlecił Gerlatowi zabicie Renfri, gdyż jest opętany przepowiednią o zagładzie ludzkości, do której dziewczyna może się przyczynić. Ten jednak nie chce uczestniczyć w całej sprawie. Odmawia zarówno podjęcia zlecenia, jak i udzielenia księżniczce informacji na temat kryjówki Stregobora. Radzi Renfri, aby opuściła Blaviken – nie stanie się potworem, za jakiego uważa ją czarodziej, dopóki go nie zabije. Wydaje się, że Renfri mu wierzy. Podąża za nim do obozu w lesie i w nocy uprawiają razem seks.


Pomimo stwierdzenia, że zostawiła Blaviken za sobą, nad ranem wraca do miasteczka, które zamierza terroryzować, dopóki Stregobor nie pojawi się przed nią. Bierze Marilkę (córkę wójta) za zakładniczkę i przystawia jej sztylet do gardła. W tym momencie przybywa Geralt, który wielokrotnie przestrzega Renfri i próbuje zawrócić ją ze złej drogi. Grozi jej magią, jednak księżniczka stwierdza, że działa na nią tylko srebro, jak przystało na potwora. Po krótkiej walce wiedźmin jest zmuszony zabić Renfri, która potem wykrwawia się w jego ramionach. W ostatnich słowach wspomina jeszcze tylko o przeznaczeniu Geralta i o tym, że „dziewczyna z lasu” będzie z nim zawsze. Po wszystkim Stregobor chce zabrać jej ciało na wieżę, aby dokonać sekcji. Geralt protestuje, ale czarodziej buntuje mieszkańców Blaviken przeciwko niemu i zmusza go do odejścia. Wiedźmin zabiera broszkę z płaszcza Renfri i nosi ją ze sobą przez wiele lat – ma mu to przypominać, aby nie angażować się więcej w konflikty pomiędzy ludźmi. Po tym zdarzeniu zyskuje też przydomek „Rzeźnik z Blaviken”.

Pełna biografia »

Renfri - powiązania postaci

Renfri
Aktor: Emma Appleton
Data śmierci: sezon I
Kto zabił: Geralt z Rivii
Miejsce śmierci: Blaviken

Renfri - Opinie

6 + 8 =

Wiedźmin - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne