Fot: pixinoo / Shutterstock.com

Esther Keyes - Opowieść Podręcznej


10 głosy
The Handmaid's Tale
Oceń film
4.70

Esther Keyes

BIOGRAFIA Mckenna Grace

CHARAKTERYSTYKA


Była żoną dużo starszego od siebie komandora Keyesa (w momencie zawarcia małżeństwa miała zaledwie 14 lat), który desperacko chciał mieć dziecko – w tym celu oddawał Esther innym mężczyznom, kobieta była także wielokrotnie gwałcona. Nie mogąc tego znieść, otruła komandora, za co została zdegradowana do roli służącej. Na początku niewinna i nieco dziecinna, szybko dorosła i dojrzała, stała się pewna siebie i bardzo charyzmatyczna; ma buntowniczą naturę, której nie potrafi okiełznać, nie waha się używać siły, gdy jest to niezbędne.


WYGLĄD


Bardzo drobna, młodziutka dziewczyna, niewysoka, szczupła, ma długie ciemne (a w zasadzie pośrednie między ciemny blond a brązem) włosy spięte z tyłu.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Decyduje się ukryć w swej posiadłości June i służące, które doprowadziły do uwolnienia 80 dzieci z Gilead. Leczy June antybiotykami domowej roboty, sporo rozmawiają o walce z reżimem. Zabija jedną z hodowanych świń, by nakarmić ukrywające się, złości się na Janine, gdy ta nie chce jeść wieprzowiny – wcześniej Janine opiekowała się nią, nazywając ją nawet panem Darcy. Wyznaje June, że została zbiorowo zgwałcona.


Zostaje poinformowana o złapaniu strażnika imieniem Pogue, rozpoznaje go jako jednego ze swych oprawców i zabija w stodole. Powstrzymuje Strażników pragnących przeszukać farmę. Chce wyjechać razem z June, dowiadujemy się także, że od dłuższego czasu podtruwa swego męża. Podczas kolejnego nalotu Strażników na farmę zostaje aresztowana, a następnie zdegradowana do roli służącej. Odmawia jedzenia, cierpi tortury ze strony ciotki Lydii, w końcu Janine przekonuje ją do zakończenia buntu.


Sezon 5


Opiekuje się nią Janine, która nakłania ją do zachowywania się jak na służącą przystało. Na przyjęciu u Putnamów poznaje Naomi Putnam, rozmawia z nią. Wpada w oko Warrenowi, który odsyła innych, by zostać z nią sam na sam, bawi ją rozmową, częstuje czekoladkami. Po powrocie do Czerwonego Centrum dowiaduje się, że zostanie oddelegowana jako Podręczna Warrena. Częstuje Janine czekoladkami, które zabrała z domu Putnamów, podczas ich jedzenia obie czują się coraz gorzej, a Esther oskarża Janine o współpracę z Gilead i mówi, że jej nienawidzi. Obie bliskie śmierci – czekoladki, jak się okazało, zatruła Esther, aby popełnić samobójstwo, a przy okazji zabić Janine uważaną przez nią za zdrajczynię – zostają znalezione przez ciotkę Lydię.


Trafia w śpiączce do szpitala. Ma przejść zabieg usunięcia macicy, ale lekarz odkrywa, że jest w ciąży. Wyznaje ciotce Lydii, że Warren ją zgwałcił.

Esther Keyes - powiązania postaci Opowieść Podręcznej

Esther Keyes
Esther Keyes - Opowieść Podręcznej Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Mckenna Grace
Profesja: służąca

Esther Keyes - Opinie

9 + 6 =

Opowieść Podręcznej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne