Pete Campbell - Mad Men


1 głosy
Mad Men
Oceń film
5.00

Pete Campbell

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Pete Campbell to młody, bardzo ambitny pracownik Sterling Cooper, który stara się za wszelką cenę zdobyć zaufanie szefów agencji. Rywalizacja powoduje u niego uczucie zirytowania. Uważa się za niedocenionego pracownika. Dla osiągnięcia celu sięga czasem po nieetyczne środki – podczas próby wywalczenia sobie awansu próbuje nawet szantażu wobec swojego przełożonego, Dona Drapera.  Bywa uległy żonie, a przypadkowe impulsy popychają go ku zdradzie małżeńskiej.


WYGLĄD


Pete Campbell ma wysokie czoło, chłopięcą urodę, jest zawsze gładko ogolony. Ciemne włosy nosi gładko zaczesane, z wyraźnym przedziałkiem z boku. Jak każdy pracownik Sterling Cooper ubiera się elegancko (garnitur, krawat).


BIOGRAFIA


W agencji Pete otrzymuje pierwszych klientów pod opiekę, zajmuje się również ich pozyskiwaniem. By zaimponować swym przełożonym, wykorzystuje koneksje rodzinne dla zawarcia korzystnego kontraktu z liczącym się producentem kosmetyków. Swoją pracę postrzega jako niekończącą się rywalizację z Kenem Cosgrove, zatrudnionym w tym samym czasie i na podobnym stanowisku.


Życie rodzinne Pete’a wydaje się szczęśliwe. Ma kochającą żonę, Trudy, która wspiera go na każdym kroku. Drażni go jednak pewne uzależnienie od teścia, który pożycza im pieniądze na kupno nowego, ale wygodniejszego mieszkania w dobrej dzielnicy. Presja, jakiej poddany zostaje w domu i pracy, pogłębia jego frustrację. Dodatkowo małżonkowie długo starają się o dziecko, a zaniepokojeni korzystają z kliniki leczenia bezpłodności.


Cieniem na związku Pete’a i Trudy kładą się jego romanse. Najpierw z Peggy, koleżanką z agencji, potem z dziewczyną z sąsiedniego mieszkania, nianią ich dziecka, a także z żoną swojego znajomego. Wszystko to z czasem skutkuje rozpadem jego małżeństwa.


Trudy zgadza się jednak dać Pete’owi kolejną szansę, kiedy ten przedstawia jej pomysł na nowe, udane życie. Przemawia za tym szczerość Pete’a i wiarygodna wizja ich szczęśliwego związku. Dzięki awansowi do rangi partnera firmy jest w stanie zapewnić im dostatnie życie.


 

Pełna biografia »

Pete Campbell - powiązania postaci

Pete Campbell
Fot: Kathy Hutchins / Shutterstock.com
Aktor: Vincent Kartheiser

Pete Campbell - Opinie

5 + 5 =

Mad Men - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne