Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Richard Burke

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Richard jest jedną z postaci drugoplanowych w serialu "Przyjaciele". Jego postać odtwarza Tom Selleck. Z zawodu jest okulistą. To długoletni przyjaciel rodziców Moniki i Rossa, rozwiedziony z żoną i posiadający dwoje dzieci w wieku Moniki. Dziewczyna zna go od dzieciństwa. Gdy spotykają się na jednym z przyjęć Gellerów, zakochują się w sobie. Ich związek jest bardzo udany, jednak okazuje się, że Richard, będący w wieku rodziców Moniki i posiadający odchowane, dorosłe dzieci, nie wyobraża sobie drugi raz przechodzić przez ten sam proces. Jest to powodem ich rozstania, gdyż Monica ma w planach założenie rodziny. Richard to zabawny, ciepły mężczyzna, który, choć ewidentnie jest poważniejszy od przyjaciół ze względu na wiek, czuje się bardzo dobrze w ich towarzystwie. Lubi palić cygara i oglądać stare filmy.


WYGLĄD


Bohater jest niespełna pięćdziesięcioletnim, przystojnym, wysokim mężczyzną o czarnych włosach i wąsach. Ubiera się zazwyczaj w rozpinane koszule i dżinsy.


BIOGRAFIA


Sezon 2


Monica i Richard wpadają sobie w oko, gdy po wielu latach widzą się po raz pierwszy na przyjęciu dla okulistów. Monica wraz z Phoebe zajmują się tam cateringiem. Richard z chęcią zabawia Monicę rozmową, a ona umawia się na wizytę do jego gabinetu. W gabinecie dochodzi do ich pierwszego pocałunku. Monica mówi o swojej nowej miłości przyjaciołom, szczególnie obawiając się reakcji Rossa. Bratu ciężko zrozumieć, że dziewczynie może podobać się przyjaciel ojca, ale akceptuje to. Związek Moniki i Richarda układa się bardzo dobrze i w końcu przychodzi czas na powiedzenie o nim rodzicom dziewczyny (jednoczesnym przyjaciołom Richarda). Zakochani zdobywają się na to w urodziny ojca Moniki, na które wszyscy są zaproszeni. Rodzice są w szoku, gdy dowiadują się, że młodą dziewczyną, „za którą zabrał się” Richard (jak głosiły plotki) jest ich własna córka. 


Monica prosi chłopaków, by wzięli jej partnera pod swe skrzydła i wybrali się z nim na mecz. Chłopcy zaczynają tak bardzo lubić Richarda, że chcą spędzać z nim każdą chwilę. Mężczyzna jest szczęśliwy z tego powodu, jednak wkrótce okazuje się, że dzieje się tak dlatego, iż chłopcy traktują go jak ojca. 


Pewnego dnia między Richardem i Monicą dochodzi do poważnej rozmowy, z której wychodzi, że Monica pragnie w przyszłości mieć dzieci, Richard zaś chciałby osiąść za granicą, starzejąc się bezdzietnie i w spokoju. Monica zostawia chwilowo temat, jednak gdy w końcu on wraca, Richard informuje ją, że jest w stanie poświęcić się dla niej, by jej nie stracić. Monica, choć z początku szczęśliwa, uświadamia sobie, że nie mogłaby zmuszać Richarda do czegoś, czego on nie chce. Mimo że Richard i Monica bardzo się kochają, postanawiają iść za rozsądkiem i się rozstać.


Sezon 3


Monica zbiera się psychicznie przez kilka miesięcy, po czym, gdy już wszystko wraca do normy, wpada na Richarda w wypożyczalni wideo. Byli zakochani idą razem coś zjeść, a następnie umawiają się na wspólne gotowanie lazanii. Próbują zachowywać się jak przyjaciele, ale nie są w stanie. Zaczynają więc umawiać się jako przyjaciele z benefitami – bez zobowiązań, co początkowo wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Wkrótce uświadamiają sobie, że Monica znów zaczyna traktować Richarda jak swojego chłopaka, nie jest np. zadowolona z jego planowanej randki. Dziewczyna proponuje mu, by wrócili do siebie, ale Richard uświadamia jej, że będą zmagać się dokładnie z tymi samymi problemami  co wcześniej. Zrywają więc ostatecznie. 


Sezon 5


W tym sezonie Richard jest tylko wspomniany. Monica wpada na niego w mieście i jedzą razem lunch. Uświadamia sobie przy okazji, że kompletnie nic do niego już nie czuje. Chandler jest zazdrosny o to spotkanie, ale Monica zapewnia go, że kocha tylko jego.


Sezon 6


Monica i Chandler, jedząc w restauracji, przypadkowo wpadają na Richarda i jego znajomą. Wszyscy jedzą wspólnie kolację. Richard uświadamia sobie, że nadal kocha Monicę i wyznaje jej to kilka dni później. Tym razem jest gotowy brać z nią ślub i mieć dzieci. Monica jednak mówi mu, że była gotowa na takie wyznania dwa lata temu, zaś teraz oczekiwałaby ich od Chandlera. Jest bardzo pogubiona, bo myśli, że mężczyzna nigdy nie zamierza jej się oświadczyć. Wkrótce Chandler odwiedza Richarda i odbywa się między nimi poważna rozmowa. Richard, uświadamiając sobie, że Chandler bardzo kocha Monicę i zamierza jej się oświadczyć, rezygnuje z prób odzyskania jej.


 

Pełna biografia »

Richard Burke - powiązania postaci

Richard Burke
Fot: Joe Seer / Shutterstock.com
Aktor: Tom Selleck
Profesja: okulista

Richard Burke - Opinie

6 + 1 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne