Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Janice Litman-Goralnik

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Janice jest wielokrotną dziewczyną Chandlera, która pojawia się w "Przyjaciołach", niczym nemezis, w każdym sezonie, mimo że sympatia mężczyzny do niej stopniowo coraz bardziej maleje. Chandler ma do niej w każdym sezonie inny stosunek, a prawdziwie kocha ją tylko w sezonie trzecim. Janice jest bardzo pozytywną i wiecznie uśmiechniętą osobą, jest jednak niezmiernie irytująca dla przyjaciół, ze względu na swoją głośną, męczącą powierzchowność i śmiech przypominający dźwięki wydawane przez kozę. Jej najsłynniejszym, charakterystycznym zwrotem jest głośne: "O. My. God!" Janice po rozwodzie z pierwszym mężem ponownie wzięła ślub. Ma dwoje dzieci.
Rolę Janice odtwarza Maggie Wheeler. 


WYGLĄD


Janice jest szczupłą, ciemnowłosą kobietą. Ubiera się w kolorowe, bardzo kobiece, choć czasem też dość bazarowe ubrania. Zawsze posiada mocny makijaż i tipsy.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Janice jest dziewczyną Chandlera, jednak bohater pragnie z nią zerwać. Za każdym podejściem jednak kobieta wybucha płaczem, więc mężczyzna w końcu rezygnuje. W końcu Janice zostaje poinformowana o zakończeniu związku przez Phoebe, której udaje się to zrobić bez wywoływania egzaltacji uczuć. Przed przyjęciem noworocznym Chandler panikuje, że nie ma dziewczyny i prosi Janice o towarzyszenie mu. Zaczynają znów się umawiać, jednak kobieta jest dla Chandlera tak irytująca, że ponownie z nią zrywa. Tym samym bohaterka znów czuje się okropnie. Gdy sytuacja powtarza się w Walentynki i Chandler, budząc się rano u boku Janice, znowu z nią zrywa, kobieta nawet już się nie dziwi. Informuje Chandlera, iż kiedyś i tak będą razem. 


Sezon 2


Gdy spanikowany wizją starokawalerstwa Chandler desperacko decyduje się zadzwonić do Janice, ta umawia się z nim w Central Perk. Okazuje się jednak, że kobieta zrobiła to tylko po to, by na żywo zobaczyć minę mężczyzny w reakcji na jej ciążowy brzuch i informację o zamążpójściu. Pod koniec sezonu Janice zaczyna pisać z Chandlerem na internetowym czacie, nie wiedząc, że to on. Doskonale się im rozmawia, kobieta informuje go też, że jej mąż ją zdradza. Gdy postanawiają spotkać się na żywo, są w szoku, widząc siebie nawzajem. 


Sezon 3


Janice i Chandler w końcu są szczęśliwi i tworzą świetnie dobraną parę. Podczas gdy bohater jest szczęśliwy, przyjaciele nie przepadają za jego dziewczyną. Najbardziej nie trawi jej Joey, którego Chandler próbuje przekonać do Janice. W tym celu wysyła ich razem na miasto, by spędzili wspólny dzień. Niestety, to działanie nie odnosi pożądanych rezultatów. 


Związek Janice i Chandlera rozwija się, więc bohater zaczyna typowo dla siebie bać się zaangażowania. Po rozmowie z przyjaciółmi jego zachowanie odwraca się i zaczyna zachowywać się obsesyjnie w drugą stronę. Najpierw prezentuje dziewczynie szufladkę ze swojej komody, następnie proponuje wspólny wyjazd z jej rodzicami i wspólne zamieszkanie. Janice jest przytłoczona i przerażona dziwnym zachowaniem Chandlera, więc postanawia na jakiś czas się od niego odciąć. Po kilku dniach spotyka mężczyznę w supermarkecie. Wyznaje on jej miłość i tłumaczy, że jego szaleństwo było podyktowanie uczuciem. 


Po pewnym czasie Monica i Joey przypadkowo nakrywają Janice całującą się z mężem, z którym jest ona w trakcie rozwodu. Joey mówi o sytuacji Chandlerowi, a ten, pytając Janice o to zdarzenie, dowiaduje się, że tak naprawdę kobieta kocha zarówno jego, jak i męża i nie wie kogo wybrać. Chandler podejmuje heroiczną decyzję i mówi Janice, by wracała do męża, nie chce bowiem burzyć rodziny. Po chwili żałuje swojej decyzji i prosi Janice, by do niego wróciła. Jest już jednak za późno. Mimo że Janice traktuje Chandlera jak pokrewną duszę, decyduje się wrócić do męża.


Sezon 4


Janice i Chandler wpadają na siebie u kosmetyczki. Rozwiedziona Janice rzuca się na mężczyznę i deklaruje, że już nigdy go nie opuści. Choć bohaterowie schodzą się, Chandler kombinuje, jak wykaraskać się z relacji. Postanawia zasymulować wyjazd do pracy za granicę - do Jemenu. Janice ślepo wierzy w wyprowadzkę ukochanego i czule żegna go na lotnisku. Ponieważ Janice patrzy na niego do samego końca, Chandler faktycznie jest zmuszony zakupić bilet do Jemenu. 


Sezon 5


Janice przypadkowo spotyka Rossa na mieście i lądują razem w łóżku. Po tym wydarzeniu bohaterowie zaczynają się spotykać (ku przerażeniu przyjaciół). Ross jednak tak dużo narzeka na swoją sytuację (dwa rozwody, eksmisja, brak zatrudnienia), że staje się to irytujące nawet dla Janice. Po wszystkim Ross uświadamia sobie, jak bardzo jest męczący, skoro nawet Janice decyduje się z nim zerwać. 


Sezon 7


Janice wybiera się do restauracji, gdzie spotyka Monicę. Dowiadując się o jej ślubie z Chandlerem, wprasza się na niego. Chandler nie wyobraża sobie Janice na swoim ślubie, więc decydują się z Monicą na kłamstwo. Monica informuje Janice, że Chandler wciąż ma silne uczucia do niej, dlatego nie mogą się spotykać i najlepiej będzie, by nie pojawiała się na weselu. Janice rozumie sytuację i życzy jej szczęścia. Wspomina też, że w razie czego Chandler zawsze może znaleźć pocieszenie w jej ramionach.


Sezon 8


Janice pojawia się na tym samym oddziale położniczym  co Rachel i podobnie jak ona ma wkrótce wydać na świat syna - owoc jej nowego małżeństwa. Wkrótce Janice rodzi się synek, a Rachel córeczka. Kobieta przedstawia też przyjaciołom swojego nowego męża – Sida, który okazuje się być niesłyszący. Tym samym przyjaciele dowiadują się, w jaki sposób mąż wytrzymuje z głośną Janice.


Sezon 9


Janice udaje się wraz z Sidem do kliniki leczenia niepłodności i spotyka tam Chandlera z Monicą. Janice, która stara się o kolejne dziecko, informuje Chandlera, że musi wziąć pod uwagę opcję, że któreś z nich jest bezpłodne, skoro tak długo nie mogą doczekać się dziecka. 


Sezon 10


Janice, oglądając dom na sprzedaż, wpada na Monicę i Chandlera, którzy kupują dom tuż obok niej. By nie doszło do sytuacji, w której małżeństwo będzie mieszkało dom w dom z Janice, Chandler decyduje się na ponowną symulację noworozkwitłego uczucia do bohaterki. Janice znowu ślepo wierzy mężczyźnie i decyduje się nie kupować domu po sąsiedzku.


 

Pełna biografia »

Janice Litman-Goralnik - powiązania postaci

Janice Litman-Goralnik
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Maggie Wheeler

Janice Litman-Goralnik - Opinie

6 + 1 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne