Fot: Stacey Newman / Shutterstock.com

Cory

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Cory to jeden z drugoplanowych bohaterów serialu komediowego „Chłopaki z baraków”. W rolę tę wcielił się Cory Bowles. Jest to jedna z postaci, którymi notorycznie wysługują się tytułowe „chłopaki”, czyli Ricky, Bubbles i Julian. W pierwszych kilku sezonach tworzy niemal nierozłączną parę z Trevorem, natomiast od ósmego sezonu z Jacobem Collinsem


Cory cechuje się dość niską inteligencją, a jego umysł z biegiem lat pracuje jeszcze gorzej niż na początku. W ostatnich seriach ma nawet problemy z doborem słów i czasem się jąka. Wraz z Trevorem, tudzież Jacobem, funkcjonują na zasadzie służących głównych bohaterów. Bezskutecznie zabiegają o ich aprobatę i potraktowanie jak równych sobie. Często jednak nie wykonują należycie powierzonych im zadań, czym wpędzają wszystkich w ogromne tarapaty.


WYGLĄD


Cory to młody, niewysoki mężczyzna. Ma średniej długości czarne włosy, najczęściej zaplecione w warkoczyki lub dredy. Jest dobrze zbudowany – często eksponuje mięśnie, gdyż zazwyczaj nosi obcisły bezrękawnik. Niemal zawsze pojawia się w nakryciu głowy: czapce lub czerwonej bandanie. Do najbardziej charakterystycznych elementów jego wyglądu należą również okulary oraz nieustannie żuta wykałaczka.


BIOGRAFIA


Cory jest obecny od początku serialu w duecie z Trevorem. Obaj bywają wielokrotnie wykorzystywani i manipulowani przez Ricky'ego, Juliana i Bubblesa, chcąc zaskarbić sobie ich przyjaźń. Tytułowe „chłopaki” wyraźnie imponują Cory'emu, który godzi się na podłe traktowanie w nadziei na przeżycie świetnej przygody. Wielokrotnie nadstawia więc za nich karku, bierze winę na siebie, a nawet ląduje przez nich w więzieniu. Choć Cory i Trevor – a w późniejszych sezonach Cory i Jacob – są traktowani przez „chłopaków” bardziej jak zwierzęta niż ludzie, to jednak w niektórych sytuacjach kryzysowych mogą liczyć na ich wsparcie. Momentami dostają również dobre słowo czy ułudę kumpelstwa. W większości przypadków wygląda to jednak podobnie: są okradani z papierosów przez Ricky'ego, wysyłani na najgorsze misje, a kiedy próbują przybić „high five” ich ręce niezręcznie pozostają w górze, gdyż w opinii „chłopaków” zazwyczaj na to nie zasługują. Można jednak powiedzieć, że sami są sobie winni, gdyż nie grzeszą inteligencją i najprostsze zadania sprawiają im ogromne trudności, prowadząc do potężnych „fakapów”. 


W końcu Cory, w wyniku bliskich kontaktów z Rickym, Julianem i Bubblesem, ląduje nawet w szpitalu psychiatrycznym. Po wyjściu próbuje odciąć się od źródła swoich problemów psychicznych, ale nie jest w stanie. Na jakiś czas Cory'ego i Trevora bierze w opiekę Sarah, która próbuje ochronić ich przed „chłopakami” i pomaga im w prowadzeniu sklepu z drobiazgami (w którym handluje się też jednak pirackimi DVD i nielegalnymi papierosami). Cory wraca potem do współpracy z tytułowymi bohaterami wespół z Jacobem Collinsem.


 

Pełna biografia »

Cory - powiązania postaci

Cory
Fot: Canadian Film Centre / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)
Aktor: Cory Bowles

Cory - Opinie

7 + 6 =

Chłopaki z baraków - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne