Fot: Krzysztof Stefaniak / Shutterstock.com

Carol Willick

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Carol, której postać odtwarzana jest przez Anitę Barone (w pierwszym sezonie) i Jane Sibbett ( w pozostałych sezonach), to była żona Rossa. Chociaż była jego studencką miłością, zdecydowała się na rozwód, gdyż poznała swoją późniejszą żonę – Susan – i  zakochała się w niej, przy okazji uświadamiając sobie, że jest lesbijką. Bohaterka jest nauczycielką w szkole podstawowej. Wraz z Rossem ma synka - Bena, którego wychowuje wspólnie z Susan, przy pomocy Rossa. Carol jest pozytywną, zawsze uśmiechniętą osobą, którą mimo wszystko dalej łączy z Rossem silna więź kształtowana przez lata. Mimo że Ross i Carol nie są już razem, żyją w zgodzie i mogą liczyć na wzajemną pomoc.


WYGLĄD


Carol jest urodziwą, jasną blondynką o niebieskich oczach. Zazwyczaj ubiera się i maluje, mocno podkreślając kobiecość. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Carol poznajemy świeżo po rozstaniu z Rossem, w trakcie rozwodu z nim. Bohaterka postanawia się rozstać z Rossem w momencie, gdy po wielu latach uświadamia sobie, że jest lesbijką, a w dodatku jest zakochana w Susan. W momencie gdy Ross jest wciąż załamany zakończeniem małżeństwa, Carol obwieszcza mu wieść o ciąży. Kobieta zamierza wychować dziecko ze swoją partnerką, ale informuje Rossa, że może mieć tak duży udział w wychowaniu dziecka, jak chce. Bohater waha się, czy to dobry pomysł, ale po wspólnym wybraniu się na USG zmienia zdanie. 


Pewnego dnia, gdy Carol jest na randce z Susan w restauracji, spotyka tam Rossa, który również randkuje. Gdy Carol i Ross zostają sami, przypominają im się czasy ich wspólnego życia. Bohater sugeruje nawet Carol powrót do siebie, nakreślając, jak dobrze było im razem. Kobieta przekonuje  byłego męża, że owszem, byli szczęśliwi, ale teraz jest inaczej niż było. Dawne czasy już nie wrócą, a on z pewnością odnajdzie miłość życia. 


Carol zaczyna uczęszczać z Susan do szkoły rodzenia, zapraszając tam również byłego męża. Gdy Carol zaczyna rodzić, wszyscy przyjaciele pojawiają się w szpitalu. Ross i Susan, którzy z oczywistych względów nie pałają do siebie sympatią, kłócą się nad łóżkiem rodzącej Carol. Kobieta, zmęczona porodem i kłótnią, wyprasza Rossa i Susan z sali. Bohaterowie kontynuują kłótnię w kantorku, ale przestają w momencie, gdy Phoebe uświadamia im, jak duże szczęście będzie miał ich synek, mając troje kochających go rodziców, w porównaniu z nią, która jako dziecko wychowywała się w patologicznych warunkach, praktycznie bez rodziców.


Sezon 2


Carol karmi Bena piersią na oczach Joeya i Chandlera, którzy za radą Rossa próbują pozbyć się jednoznacznie seksualnego postrzegania kobiecych piersi. Ross jest przerażony na myśl o próbowaniu mleka z piersi. Widząc, że nowa partnerka Carol nie ma z tym najmniejszego problemu, postanawia podjąć próbę spróbowania mleka. 


Jakiś czas później Carol decyduje się na ślub z Susan. Wszyscy przyjaciele dostają zaproszenie, a Monica zadanie obsługiwania cateringu na weselu. Gdy Carol dowiaduje się, że jej rodzice nie zamierzają pojawić się na ślubie, zaczyna mieć wątpliwości w związku ze swoją decyzją. Niespodziewanie utwierdza ją w niej Ross, tłumacząc, że miłość jej i Susan jest ważniejsza od opinii rodziców. Bohater postanawia, zamiast ojca, poprowadzić Carol do ołtarza.


Sezon 3


Ulubioną zabawką Bena jest lalka Barbie, co przeraża Rossa. Jego zdaniem syn bawiący się lalkami i wychowany przez parę kobiet może nie być w przyszłości wystarczająco męski. Carol, Susan i pozostali przyjaciele śmieją się z uprzedzeń Rossa. 


Po rozstaniu z Rachel Ross szuka pocieszenia u Carol. Otwiera się przed nią ze swoimi problemami i zwierza się jej. Carol wysłuchuje go, ale niecierpliwi się, gdyż tej nocy miała świętować rocznicę z Susan. Kobieta dowiaduje się o rzekomej zdradzie Rossa i oburzona wyrzuca mu to. Ross zbija jej argumenty ciętą ripostą, zauważając, że ona również "spała z inną kobietą". 


Sezon 4


Susan i Emily wyruszają razem w podróż do Londynu. Przewrażliwiony Ross obawia się, że Susan sprawi, iż jego dziewczyna stanie się lesbijką. Informuje o swoich niepokojach Carol, która nie traktuje ich poważnie.


Sezon 5


Ross odwiedza Carol i namawia ją, by wraz z Susan i Benem przeprowadziła się do Londynu. Tam bowiem miałby zamieszkać Ross ze swoją żoną, a w ten sposób jego synek byłby blisko niego. Carol odmawia, gdyż to w Nowym Jorku jest jej dom.


 

Pełna biografia »

Carol Willick - powiązania postaci

Carol Willick
Fot: s_bukley / Shutterstock.com
Aktor: Jane Sibbett
Synowie: Ben Geller

Carol Willick - Opinie

1 + 8 =

Przyjaciele - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne