Obława - fabułaFabuła filmu "Obława"Film "Obława" to polski dramat wojenny z 2012 roku, w reżyserii Marcina Krzyształowicza. Głównymi bohaterami są dwaj żołnierze Armii Krajowej - Janek i Franek.

Janek i FranekJanek i Franek są przyjaciółmi od dzieciństwa. Obaj zostają wcieleni do Armii Krajowej i wysłani na misję do lasu, gdzie mają za zadanie schwytać partyzanta. W trakcie wykonywania zadania, Janek i Franek zaczynają wątpić w sens wojny i w to, co robią.

PartyzantkaPartyzantka, którą mają schwytać Janek i Franek, to grupa młodych ludzi, którzy walczą z okupantem. Wśród nich jest młoda dziewczyna o imieniu Basia. Janek i Franek zaczynają się z nią zaprzyjaźniać, a wkrótce zaczynają się między nimi układać uczucia.

KonfliktKonflikt między Janek i Franek narasta, gdy okazuje się, że Basia jest córką dowódcy partyzantów. Janek i Franek muszą zdecydować, czy wykonają rozkaz i schwytają Basię, czy też postanowią jej pomóc.

RozwiązanieJanek i Franek postanawiają pomóc Basi i jej ludziom. W trakcie walki z okupantem, Janek ginie, a Franek ranny zostaje schwytany przez Niemców. Basia i jej ludzie uciekają, a Franek zostaje skazany na śmierć.

ZakończenieFilm kończy się sceną, w której Franek zostaje stracony. Basia i jej ludzie wspominają Janka i Franka jako bohaterów, którzy poświęcili swoje życie, aby pomóc im w walce z okupantem.
Pełna fabuła »Dowiedz się więcej - Obława obsada
Obława
Kategoria: Filmy
Gatunek: Wojenny, Thriller, Dramat
Czas trwania: 88 min.
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz
Scenariusz: Marcin Krzyształowicz
Produkcja: Polski
Premiera: 19 października 2012 (Polska)
9 maja 2012 (świat)

Obława - gdzie obejrzeć

4,90 zł
za film
Oglądaj
8 zł
za film
Oglądaj
7,99 zł
za film
Oglądaj
od 29 zł
w abonamencie
Film dostępny w ramach subskrypcji
Oglądaj
23,99 zł
w abonamencie
Dostępny w CDA Premium
Oglądaj

Obława - Opinie

4 + 4 =

Obława - polecane w tej kategorii

Obława - podobne filmy

TOP 6 na filmnet.pl

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne