Phillip "Phil" - The End of the F***ing World


1 głosy
The End of the F***ing World
Oceń film
5.00

Phillip "Phil"

BIOGRAFIA Steve Oram

CHARAKTERYSTYKA


Ojciec Jamesa, wdowiec po Vanessie. Ciężko przeżył śmierć żony, ale nigdy nikomu do tego się nie przyznał, nawet najbliższym – wprost przeciwnie, udawał, że nic się nie stało, tryskał optymizmem, starał się pocieszać syna. W głębi duszy jednak źle się czuje, a swe traumy i żale przelewa na pochłanianie ogromnych ilości fast foodów (niezdrowe jedzenie przyprawi go w końcu o zawał...). Jowialny, bardzo wrażliwy, często płacze, niekiedy zdecydowanie nadopiekuńczy, ale w dość toporny i niezręczny sposób.


WYGLĄD


Dosyć mocno zbudowany, całkiem wysoki mężczyzna po 40. Ma pociągłą twarz, jest prawie łysy, jedynie z tyłu głowy zostało trochę krótkich włosów; ma rudawo-brązowy zarost.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W retrospekcji próbuje rozweselić Jamesa, opowiadając mu dość drętwy dowcip. Siedzi przy stole z Jamesem i Alyssą, żartuje, że uważał Jamesa za geja. Jest świadkiem ucieczki Jamesa i Alyssy, tuż przed odejściem James uderza go w twarz na tyle mocno, że się przewraca. Ogląda telewizję, opatrując mrożonką uderzone miejsce. W retrospekcji poucza Jamesa, co to znaczy być mężczyzną.


Dzwoni na policję, zgłaszając zaginięcie syna. Rozmawia z policją, tłumaczy, dlaczego nie zgłosił kradzieży samochodu, kłamie na temat podbitego oka, wyjawia, że Jamesowi towarzyszyła Alyssa. Ponownie przesłuchuje go policja, tym razem pokazując nóż Jamesa z cyfrą 13 – mówi, że był to prezent na 13. urodziny chłopca. Dowiaduje się, że James jest oskarżany o zabójstwo, jest tym szczerze zdziwiony. Razem z rodzicami Alyssy ogląda na nagraniu rabunek na stacji benzynowej, wspomina zmarłą żonę, zaczyna płakać.


Sezon 2


Odwiedza Jamesa w szpitalu, zjada jego jedzenie. Dowiaduje się, że James dostał wyrok w zawieszeniu, z czego szczerze się cieszy. Odmawia przyjęcia od syna pieniędzy za zniszczony samochód, za własne kupuje nowy. Wyjawia, że chciałby spędzać z synem więcej czasu, zaprasza go na kręgle. Świętuje swój udany rzut, nagle upada, okazuje się, że ma śmiertelny zawał.


W retrospekcji zobaczymy go jeszcze, gdy po raz pierwszy spotyka Vanessę. Potem jego prochy w urnie do niemal samego końca nosi James.

Phillip "Phil" - powiązania postaci The End of the F***ing World

Phillip "Phil"
Phillip Fot: Loredana Sangiuliano / Shutterstock.com
Aktor: Steve Oram
Data śmierci: sezon 2
Synowie: James

Phillip "Phil" - Opinie

6 + 4 =

The End of the F***ing World - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne