Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Peter Townsend

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „The Crown”, grany przez Bena Milesa. Jest brytyjskim oficerem należącym do Królewskich Sił Powietrznych oraz bohaterem wojennym. Masztalerz króla Jerzego VI, potem zarządca domu królewskiego królowej matki. Ojciec dwojga dzieci, ukochany księżniczki Małgorzaty. Lubi grać w brydża. 


WYGLĄD


Peter jest dobrze zbudowanym brunetem średniego wzrostu. Ma brązowe oczy. Ubiera się elegancko, przeważnie w garnitury. Lubi jasne kolory. Często podkreślana jest jego atrakcyjność fizyczna. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


Peter Townsend cieszy się przyjaźnią króla Jerzego VI. Gdy stan zdrowia monarchy ulega pogorszeniu, bohater decyduje się spędzić święta Bożego Narodzenia z rodziną królewską. Jednocześnie ukrywa swój romans z księżniczką Małgorzatą. Po śmierci króla dostaje nowe stanowisko zarządcy domu królewskiego królowej matki, dzięki czemu może w dalszym ciągu spotykać się z ukochaną. Po pewnym czasie jego żona składa wniosek o rozwód. Po rozstaniu z poprzednią partnerką Peter i Małgorzata zaczynają planować własny ślub. Proszą o zgodę królową Elżbietę, która początkowo popiera ich związek, jednak później podejmuje decyzję o rozdzieleniu dwójki bohaterów, co ma uchronić rodzinę królewską przed skandalem. Peter zostaje wysłany do ambasady w Brukseli z obietnicą możliwości powrotu po dwóch latach i wzięcia ślubu z Małgorzatą. W trakcie rozłąki bohater utrzymuje kontakt telefoniczny z ukochaną. 


Po upływie dwóch lat Peter i Małgorzata w dalszym ciągu pragną się pobrać, jednak na drodze do ich wspólnego szczęścia pojawiają się kolejne komplikacje. Ostatecznie królowa Elżbieta nie wyraża zgody na ich małżeństwo. Zrozpaczony Peter powraca do Brukseli. 


Sezon 2


W 1959 roku Peter wysyła list do Małgorzaty, w którym powiadamia ją o planowanych zaręczynach z inną kobietą. Ta informacja sprawia, że księżniczka sama zaczyna myśleć o małżeństwie. 


 

Pełna biografia »

Peter Townsend - powiązania postaci

Peter Townsend
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Ben Miles
Profesja: oficer Królewskich Sił Powietrznych, masztalerz króla Jerzego VI, zarządca domu królewskiego królowej matki

Peter Townsend - Opinie

4 + 6 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne