Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Eileen Parker

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Epizodyczna bohaterka serialu „The Crown”, grana przez Chloe Pirrie. Żona Mike’a Parkera, matka dwojga dzieci. Zna osobiście parę królewską. Początkowo jest zachwycona pozycją swojego męża na dworze, jednak z czasem frustruje ją jego ciągła nieobecność. Swój czas poświęca na samotne wychowywanie dzieci. Potrafi znieść wiele przeciwności losu do pewnego czasu. Po jego upływie zaczyna walczyć o własne racje i dobrobyt. Pali papierosy, kiedy jest zdenerwowana.


WYGLĄD


Eileen jest szczupłą i wysoką kobietą. Ma kasztanowe, lekko kręcone włosy, upięte w niezmiennie tę samą fryzurę. Używa szminek o wyrazistych kolorach. Często nosi apaszki i biżuterię. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Na lotnisku Eileen żegna swojego męża Mike’a, który wyrusza w pięciomiesięczną podróż z księciem Filipem. Jest rozgoryczona ponowną rozłąką z małżonkiem, który obiecuje jej, że będzie utrzymywał kontakt z rodziną. W dniu urodzin ich córki Eileen organizuje imprezę dla jubilatki, niecierpliwie oczekując na telefon od Mike’a. Okazuje się, że mężczyzna ponownie zapomniał o złożeniu życzeń. 


Eileen decyduje się na rozstanie z mężem. Aby móc złożyć wniosek o rozwód, potrzebuje dowodów jego zdrady. Zwraca się z prośbą do kelnerki pracującej w Klubie Czwartkowym, którego członkami są Mike Parker i książę Edynburga. Początkowo kobieta odmawia pomocy, jednak później postanawia opowiedzieć całą prawdę. Dostarcza Eileen także list, w którym Mike ze szczegółami opisuje podboje miłosne swoje i księcia Filipa. Tym samym kelnerka zapewnia Eileen dowód wymagany do rozwodu.


Jednocześnie dwór królewski dowiaduje się o zamiarach bohaterki. Prywatny sekretarz królowej, Michael Adeane, obawiając się dowodów podających w wątpliwość wierność księcia Filipa, usiłuje nadzorować całą sytuację. Prosi o wsparcie swojego poprzednika, Tommy’ego Lascellesa, który spotyka się z Eileen w celu przekonania ją do zmiany planów. Kobieta nie zamierza słuchać jego argumentów i niestrudzenie dąży do rozwodu. Michael Adeane, po odniesieniu porażki w stłumieniu skandalu, informuje królową o zaistniałej sytuacji. Monarchini składa wizytę Eileen, prosząc ją o chwilowe wstrzymanie działań. Bohaterka ma dość dostosowywania swojego prywatnego życia do próśb rodziny królewskiej. Odmawia królowej i składa oficjalne oświadczenie o rozwodzie, które jej mecenas odczytuje przed dziennikarzami. 


 

Pełna biografia »

Eileen Parker - powiązania postaci

Eileen Parker
Fot: Cubankite / Shutterstock.com
Aktor: Chloe Pirrie

Eileen Parker - Opinie

3 + 10 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne