Eileen Parker
The Crown


5 głosy
The Crown
Oceń film
5.00

Eileen Parker - biografia

CHARAKTERYSTYKA


Epizodyczna bohaterka serialu „The Crown”, grana przez Chloe Pirrie. Żona Mike’a Parkera, matka dwojga dzieci. Zna osobiście parę królewską. Początkowo jest zachwycona pozycją swojego męża na dworze, jednak z czasem frustruje ją jego ciągła nieobecność. Swój czas poświęca na samotne wychowywanie dzieci. Potrafi znieść wiele przeciwności losu do pewnego czasu. Po jego upływie zaczyna walczyć o własne racje i dobrobyt. Pali papierosy, kiedy jest zdenerwowana.


WYGLĄD


Eileen jest szczupłą i wysoką kobietą. Ma kasztanowe, lekko kręcone włosy, upięte w niezmiennie tę samą fryzurę. Używa szminek o wyrazistych kolorach. Często nosi apaszki i biżuterię. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Na lotnisku Eileen żegna swojego męża Mike’a, który wyrusza w pięciomiesięczną podróż z księciem Filipem. Jest rozgoryczona ponowną rozłąką z małżonkiem, który obiecuje jej, że będzie utrzymywał kontakt z rodziną. W dniu urodzin ich córki Eileen organizuje imprezę dla jubilatki, niecierpliwie oczekując na telefon od Mike’a. Okazuje się, że mężczyzna ponownie zapomniał o złożeniu życzeń. 


Eileen decyduje się na rozstanie z mężem. Aby móc złożyć wniosek o rozwód, potrzebuje dowodów jego zdrady. Zwraca się z prośbą do kelnerki pracującej w Klubie Czwartkowym, którego członkami są Mike Parker i książę Edynburga. Początkowo kobieta odmawia pomocy, jednak później postanawia opowiedzieć całą prawdę. Dostarcza Eileen także list, w którym Mike ze szczegółami opisuje podboje miłosne swoje i księcia Filipa. Tym samym kelnerka zapewnia Eileen dowód wymagany do rozwodu.


Jednocześnie dwór królewski dowiaduje się o zamiarach bohaterki. Prywatny sekretarz królowej, Michael Adeane, obawiając się dowodów podających w wątpliwość wierność księcia Filipa, usiłuje nadzorować całą sytuację. Prosi o wsparcie swojego poprzednika, Tommy’ego Lascellesa, który spotyka się z Eileen w celu przekonania ją do zmiany planów. Kobieta nie zamierza słuchać jego argumentów i niestrudzenie dąży do rozwodu. Michael Adeane, po odniesieniu porażki w stłumieniu skandalu, informuje królową o zaistniałej sytuacji. Monarchini składa wizytę Eileen, prosząc ją o chwilowe wstrzymanie działań. Bohaterka ma dość dostosowywania swojego prywatnego życia do próśb rodziny królewskiej. Odmawia królowej i składa oficjalne oświadczenie o rozwodzie, które jej mecenas odczytuje przed dziennikarzami. 


 


Foto: Cubankite / Shutterstock.com

Pełna biografia »

Eileen Parker - powiązania postaci

Aktor: Chloe Pirrie

Eileen Parker - Opinie

10 + 6 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne