Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Denis Thatcher

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „The Crown”, grany przez Stephena Boxera. Mąż Margaret Thatcher, ojciec bliźniaków. Jest na emeryturze. Lubi grać w golfa. Ma dobre poczucie humoru, często także ironizuje. Stanowi ogromne wsparcie dla swojej żony, która nieczęsto pozwala sobie na chwile słabości. Ma dobry kontakt ze swoją córką.  


WYGLĄD


Denis jest siwym mężczyzną średniej budowy i wzrostu. Ma krótko ścięte włosy. Cechą charakterystyczną są jego okulary. Przeważnie nosi garnitury. 


BIOGRAFIA


Sezon 4


W 1979 roku Denis wprowadza się do rezydencji przy Downing Street 10, po tym, jak jego żona zostaje premierem Wielkiej Brytanii. Od tej pory często wysłuchuje jej opowieści o audiencjach u królowej Elżbiety II i konfliktach z innymi ministrami. Margaret zwierza mu się ze swoich osobistych i politycznych rozterek. 


Denis towarzyszy swojej żonie w podróży do posiadłości Balmoral w Szkocji, gdzie zostali wspólnie zaproszeni przez królową. Bohater przestrzega Margaret przed testami balmoralskimi, z których słynie rodzina królewska. Po przybyciu do zamku Denis stara się pomóc żonie w przestrzeganiu oficjalnego protokołu, jednak małżeństwo notorycznie popełnia błędy. Denis nieco lepiej niż Margaret odnajduje się w towarzystwie rodziny królewskiej. 


W 1982 roku jego syn, Mark Thatcher, bierze udział w rajdzie samochodowym Paryż-Dakar. Niedługo po zameldowaniu się w punkcie kontrolnym w Algierii znika z radarów. Rozpoczyna się misja ratunkowa. Rodzina Marka otrzymuje szczątkowe, jednak niewystarczające informacje. Denis decyduje się na lot do Algierii w celu usprawnienia poszukiwań. W trakcie jego pobytu w Afryce Mark zostaje odnaleziony przez załogę algierskiego samolotu. Denis karci swojego syna za jego brak wdzięczności wobec ratowników. Wspólnie wracają do Londynu.


W 1990 roku członkowie Partii Konserwatywnej odwracają się od Margaret Thatcher. Denis jest zszokowany tym, w jaki sposób potraktowana została jego żona. 

Pełna biografia »

Denis Thatcher - powiązania postaci

Denis Thatcher
Aktor: Stephen Boxer
Profesja: emeryt
Synowie: Mark Thatcher

Denis Thatcher - Opinie

8 + 3 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne