Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Książę Edward

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „The Crown”, grany przez Angusa Imrie. Najmłodszy syn królowej Elżbiety II i Filipa Mountbattena, brat Karola, Anny i Andrzeja. Uczęszcza do prywatnej szkoły Gordonstoun w Szkocji, gdzie jest gwardianem. Łatwo upaja się sprawowaniem władzy. Nie lubi protekcjonalnych uwag, choć sam ma do nich skłonność. Często się irytuje. Bywa arogancki. Gra w krykieta.


WYGLĄD


Edward jest wysokim, bardzo szczupłym szatynem. Ma niebieskie oczy. Nosi aparat na zęby. Ubiera się stylowo, zgodnie z wymogami etykiety królewskiej.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Królowa planuje indywidualne spotkania z każdym z czworga swoich dzieci. Umawia się z Edwardem na lunch. W trakcie ich spotkania bohater opowiada o swoim życiu w prywatnej szkole. Okazuje się, że Edward jest prześladowany przez innych uczniów, co bardzo niepokoi jego matkę. Królowa martwi się także roszczeniowością swojego najmłodszego syna. 


Edward świętuje urodziny wśród swoich bliskich. Po ukończeniu 21 roku życia staje się jednym z sześciu członków rodziny królewskiej, którzy mogą formalnie reprezentować brytyjską królową. Tym samym odbiera ten przywilej swojej ciotce, Małgorzacie. 


W 1986 roku Edward jest świadkiem na ślubie swojego starszego brata Andrzeja oraz Sary Ferguson. 

Pełna biografia »

Książę Edward - powiązania postaci

Książę Edward
Aktor: Angus Imrie
Ojciec: Filip Mountbatten
Matka: Królowa Elżbieta II
Bracia: Książę Andrzej
Książę Karol
Siostry: Księżniczka Anna

Książę Edward - Opinie

1 + 3 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne