Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Michael Fagan

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohater epizodyczny serialu „The Crown”, grany przez Toma Brooke’a. Jest malarzem wnętrz. Lubi ironizować. Kumuluje w sobie wiele złości, która okazjonalnie przeradza się w przemoc. Korzysta z zasiłków dla bezrobotnych. Jest przeciwnikiem polityki uprawianej przez Margaret Thatcher, którą obwinia za ogromny wzrost bezrobocia w Wielkiej Brytanii. 


WYGLĄD


Michael jest wysokim i szczupłym mężczyzną o niewyróżniającej się aparycji. Ubiera się swobodnie, nie przykładając wielkiej wagi do swojego wyglądu. 


BIOGRAFIA


Sezon 4


Michael Fagan mieszka w Londynie. Ma trudności finansowe i problemy osobiste. Nie może znaleźć stałej pracy ani porozumienia ze swoją byłą partnerką, która uniemożliwia mu spotkania z jego dziećmi. Bohater często słucha w radiu przemówień pani premier, Margaret Thatcher. Narasta w nim frustracja spowodowana sytuacją w kraju, dlatego usiłuje skontaktować się z przedstawicielami rządu, aby wyrazić swój sprzeciw wobec niesprawiedliwości systemu. Szybko orientuje się, że nikt go nie traktuje poważnie. Jednocześnie stara się poprawić swoją sytuację życiową, aby opieka społeczna udzieliła mu zgody na spędzanie czasu z dziećmi. Wszystkie jego próby kończą się fiaskiem. 


W czerwcu 1982 roku udaje mu się włamać do pałacu Buckingham, gdzie przypadkiem tłucze jedną z wartościowych waz. Wypija także butelkę wina i opuszcza posiadłość. Miesiąc później ponownie wraca do pałacu. Udaje mu się ominąć alarmy bezpieczeństwa, a także pałacowych strażników i policję. W celu dostania się do środka posiadłości rozbija szybę, która rani jego rękę. Zjawia się w sypialni królowej Elżbiety i prosi ją o audiencję. Chce poinformować głowę państwa o tym, jak wygląda rzeczywistość przeciętnego Brytyjczyka. Rozmawiają o ostatnich decyzjach politycznych Margaret Thatcher. Wkrótce zostaje wyprowadzony z pałacu. Po aresztowaniu trafia do szpitala psychiatrycznego. 

Pełna biografia »

Michael Fagan - powiązania postaci

Michael Fagan
Aktor: Tom Brooke
Profesja: malarz wnętrz

Michael Fagan - Opinie

8 + 9 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne