Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Lord Altrincham

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Bohater epizodyczny serialu „The Crown”, grany przez Johna Heffernana. Jest wydawcą czasopisma „National and English Review”. Wykonuje swój zawód z wielkim zaangażowaniem, wierząc w potęgę słowa pisanego. Nie boi się wyrażać własnej opinii na kontrowersyjne tematy, mimo potencjalnie nieprzyjemnych konsekwencji. Jest monarchistą.


WYGLĄD


Lord Altrincham jest wysokim i bardzo szczupłym mężczyzną. Ma krótkie, kasztanowe włosy. Ubiera się elegancko, przeważnie nosi garnitury. 


BIOGRAFIA


Sezon 2


Podczas wizyty u dentysty lord Altrincham słyszy w radiu przemowę, którą królowa Elżbieta II wygłasza w fabryce Jaguara. Bohater jest zszokowany wydźwiękiem wypowiedzi monarchini. Postanawia skomentować przemowę na łamach swojego periodyku. Mężczyzna zarzuca królowej pruderyjność oraz nienaturalność, a samą monarchię oskarża o brak niezbędnego rozwoju. Jego artykuł zyskuje ogromny rozgłos w kraju. Przeważająca część społeczeństwa nie zgadza się z jego stanowiskiem. Lord Altrincham decyduje się na udzielenie wywiadu, aby ratować swój wizerunek. Po wystąpieniu w programie telewizyjnym zostaje uderzony w twarz przez zwolennika monarchii, jednak wielu innych obywateli zaczyna przyznawać mu rację. 


Bohater dostaje zaproszenie od pałacu królewskiego na spotkanie z zastępcą sekretarza królowej, Martinem Charterisem. Wybiera się na nie z listą zawierającą sugestie reform, które mają zażegnać kryzys konstytucyjny. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że na mężczyznę czeka osobiście królowa Elżbieta, która prosi go o przedstawienie proponowanych wskazówek. Ostatecznie rodzina królewska postanawia wdrożyć prawie wszystkie rekomendacje lorda Altrinchama. 

Pełna biografia »

Lord Altrincham - powiązania postaci

Lord Altrincham
Aktor: John Heffernan
Profesja: wydawca czasopisma „National and English Review”

Lord Altrincham - Opinie

5 + 6 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne