Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Książę Andrzej

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowy bohater serialu „The Crown”, grany przez Toma Byrne. Syn królowej Elżbiety II i Filipa Mountbattena, brat Karola, Anny i Edwarda. Czwarty w kolejce dziedziczenia tronu brytyjskiego. Jest pilotem, służy w królewskiej marynarce wojennej. Ma dobre poczucie humoru. Lubi szokować rodzinę królewską. Jest ulubieńcem swojej matki, co wzmaga jego poczucie pewności siebie. Ma przekonanie, że byłby lepszym królem od swojego starszego brata, Karola. 


WYGLĄD


Andrzej jest wysokim i szczupłym blondynem. Ma niebieskie oczy. Ubiera się stylowo, zgodnie z wymogami etykiety królewskiej.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Królowa planuje indywidualne spotkania z każdym z czworga swoich dzieci. Andrzej przylatuje helikopterem na lunch ze swoją matką. Dyskutuje z nią na temat swojego tytułu oraz potencjalnego ślubu z amerykańską aktorką. Informuje także królową o zamiarze wzięcia czynnego udziału w wojnie o Falklandy. Elżbieta jest zachwycona pomysłem syna. 


W 1986 roku Andrzej planuje ślub z Sarą Ferguson. Prosi swojego młodszego brata Edwarda o bycie świadkiem. W dniu ceremonii bohater jest rozczarowany brakiem uwagi ze strony mediów, które rozpisują się na temat rzekomego konfliktu między królową Elżbietą II i panią premier Margaret Thatcher. Andrzej wdaje się w kłótnię z Karolem, który traktuje go lekceważąco. Wbrew obawom bohatera, Brytyjczycy tłumnie wiwatują parze młodej. 

Pełna biografia »

Książę Andrzej - powiązania postaci

Książę Andrzej
Aktor: Tom Byrne
Ojciec: Filip Mountbatten
Matka: Królowa Elżbieta II
Bracia: Książę Edward
Książę Karol
Siostry: Księżniczka Anna

Książę Andrzej - Opinie

2 + 5 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne