Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Lady Diana Spencer

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowa postać serialu „The Crown”, grana przez Emmę Corrin. Żona księcia Karola, matka Williama i Harry’ego. Początkowo pracuje na pół etatu w przedszkolu i sprząta u swojej starszej siostry. Po ślubie z księciem Karolem otrzymuje tytuł Księżnej Walii. Jest bardzo bezpośrednia, co niekiedy przysparza jej problemów wśród rodziny królewskiej. Lubi dużo mówić. Jest pełna wdzięku i pokory, choć potrafi być także niezwykle uparta w sprawach dotyczących jej małżeństwa i rodziny. Nieraz popełnia błędy, które społeczeństwo szybko jej wybacza, w przeciwieństwie do rodziny królewskiej. Jest bardzo towarzyska, uwielbia tańczyć i występować przed ludźmi. Aktywnie angażuje się w wychowanie swoich synów. Cierpi na bulimię. 


WYGLĄD


Diana Spencer jest szczupłą blondynką o niebieskich oczach. Fryzura stanowi jej znak rozpoznawczy. Nosi krótko ścięte włosy i grzywkę. Początkowo ubiera się skromnie i schludnie, zgodnie z zasadami etykiety królewskiej. Z upływem lat coraz chętniej sięga po odważne kreacje, chociażby suknie z głęboko wyciętymi dekoltami.


BIOGRAFIA


Sezon 4


Szesnastoletnia Diana poznaje księcia Karola, kiedy ten odwiedza jej starszą siostrę, Sarę. Momentalnie ulega fascynacji następcą tronu Wielkiej Brytanii. Podczas ich drugiego spotkania składa Karolowi kondolencje po śmierci Lorda Mountbattena. W wieku osiemnastu lat zaczyna umawiać się z księciem. Karol zaprasza ją do posiadłości Balmoral w Szkocji, gdzie niczego nieświadoma bohaterka przechodzi test przygotowany przez rodzinę królewską. Diana zachwyca wszystkich zebranych w zamku.


W 1981 roku przyjmuje zaręczyny Karola, po których wprowadza się do Pałacu Buckingham. Zaraz po przeprowadzce jej narzeczony wyrusza w podróż zagraniczną na sześć tygodni. Diana czuje się bardzo samotna. Dnie w pałacu spędza na odpisywaniu na listy fanów, poznawaniu historii rodziny królewskiej i nauce manier. Zmaga się także z zaburzeniami odżywiania. Ostatecznie decyduje się na spotkanie z Kamilą Parker-Bowles, które sugerował jej Karol przed swoim wyjazdem. Podczas wspólnej kolacji Diana orientuje się, że kobieta w dalszym ciągu potajemnie spotyka się z jej narzeczonym. Zrozpaczona próbuje odwołać ślub, jednak jest na to za późno. 


Po ślubie Diana i Karol udają się w swoją pierwszą oficjalną podróż do Australii. Księżna Walii nalega na zabranie z nimi ich pierworodnego syna, Williama. Początkowe napięcia między małżonkami zostają rozładowane po szczerej rozmowie, w której oboje wyznają, czego od siebie oczekują. Z czasem jednak Karolowi zaczyna przeszkadzać popularność jego żony, co ponownie pogarsza ich relację.


Małżeństwo Diany i Karola powoli ulega rozpadowi. Bohaterka angażuje się w liczne romanse, a jej mąż w dalszym ciągu umawia się z Kamilą. Decydują się jednak wspólnie pojechać z przyjaciółmi na narty do Szwajcarii. W trakcie ich pobytu Karol zostaje porwany przez lawinę i ledwo uchodzi z życiem. To wydarzenie zmienia nastawienie Diany, która podejmuje ponowną próbę ratowania ich małżeństwa. Zniechęcona ciągłym dystansem Karola, odnawia kontakty ze swoimi kochankami. 


 

Pełna biografia »

Lady Diana Spencer - powiązania postaci

Lady Diana Spencer
Fot: DFree / Shutterstock.com
Aktor: Emma Corrin

Lady Diana Spencer - Opinie

2 + 3 =

The Crown - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne