Fot: Shutterstock

Alma Wheatley

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Alma jest żoną Allstona i przybraną matką Beth. Jest samotna i cierpi na depresję. W przeszłości straciła dziecko. Alma doskonale gra na pianinie, lecz rozwój jej kariery powstrzymał paniczny lęk przed występami publicznymi. Jej mąż jest nieobecny w domu – większość czasu spędza na wyjazdach służbowych. Po adopcji Beth Allston opuszcza swoją żonę. Alma jest uzależniona od środków uspokajających, przepisywanych jej przez lekarza, od lat cierpi także na alkoholizm i pali papierosy. Towarzyszy Beth podczas wyjazdów na turnieje w roli asystentki. Umiera w Nowym Meksyku z powodu zapalenia wątroby. 
W rolę Almy wciela się Marielle Heller.


WYGLĄD


Alma ma krótkie czarne włosy i ciemne oczy. Nosi eleganckie i dopasowane ubrania.


BIOGRAFIA


Aby poprawić stan samotnej Almy, Allston wpada na pomysł adopcji Beth. Zrzuca jednak na żonę wszystkie obowiązki związane z opieką nad nastolatką. Alma dba o ubiór Beth i namawia do kontaktów towarzyskich. Początkowo jest surową matką, ale stara się znaleźć z Beth wspólny język. Wkrótce po tym, jak Beth pojawia się w ich domu, Allston na stałe przenosi się do Denver, opuszczając swoją żonę. Pogłębia to depresję Almy i napędza jej nałogi. 


Gdy Beth odnosi pierwsze sukcesy w turniejach, Alma zaczyna towarzyszyć jej podczas wyjazdów w roli asystentki. Wymyśla kolejne wymówki, by usprawiedliwić jej nieobecność w szkole. Podczas pobytu w Meksyku Alma spotyka się ze swym przyjacielem, z którym od lat wymieniała listy. Po tym przelotnym romansie bohaterka ponownie popada w depresję. Zaczyna także chorować, przez co nie bierze udziału w pojedynkach Beth. Po przegranej z Borgovem Beth odkrywa ciało Almy w hotelowym pokoju. Przybrana matka Beth najprawdopodobniej zmarła w wyniku zapalenia wątroby.


 

Pełna biografia »

Alma Wheatley - powiązania postaci

Alma Wheatley
Fot: HimmelrichPR / Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
Aktor: Marielle Heller
Data śmierci: sezon 1, odcinek 4
Miejsce śmierci: Nowy Meksyk

Alma Wheatley - Opinie

3 + 1 =

Gambit królowej - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne