Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com

Matka chrzestna

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Drugoplanowa bohaterka serialu „Fleabag”, grana przez Olivię Colman. Matka chrzestna oraz macocha Fleabag i Claire. Zajmuje się szeroką działalnością artystyczną. Maluje, rzeźbi, tworzy instalacje. Jest mistrzynią pasywno-agresywnych konwersacji. Choć sprawia wrażenie niezwykle uprzejmej osoby, w rzeczywistości czeka na stosowny moment, w którym będzie mogła zranić inną osobę. Rzadko pozwala swojemu mężowi dojść do głosu. Faworyzuje Claire, o czym nieustannie przypomina Fleabag. Nie znosi żadnego sprzeciwu. Nie lubi rozmawiać o swojej zmarłej przyjaciółce, która była pierwszą żoną jej partnera. 


WYGLĄD


Bohaterka jest szczupłą brunetką w średnim wieku. Przeważnie ubiera się w zwiewne, kolorowe koszule i tuniki. Lubi nosić kolczyki, naszyjniki i bransoletki, a także różnego rodzaju nakrycia głowy. 


BIOGRAFIA


Sezon 1


W środku nocy Fleabag przychodzi do domu swojego ojca. W trakcie krótkiej wizyty główna bohaterka kradnie rzeźbę, która należy do jej matki chrzestnej. Podczas ich następnego spotkania kobieta sugeruje głównej bohaterce, że wie, kto jest odpowiedzialny za kradzież jej własności.


Podczas lunchu z okazji rocznicy śmierci pierwszej żony jej partnera bohaterka irytuje się ilością opowieści o zmarłej. W trakcie posiłku kobieta opowiada rodzinie o organizowanej przez nią wystawie, na którą wszystkich zaprasza. Ma ona symbolizować wędrówkę przez jej życie seksualne. Tego samego dnia Fleabag ukradkiem zostawia kradzioną rzeźbę w jej pracowni. Później jednak Claire ponownie ją zabiera. Matka chrzestna wdaje się w kłótnię z główną bohaterką, która przeradza się w fizyczną przepychankę. 


Nadchodzi dzień wystawy. Bohaterka w subtelny sposób zmusza Fleabag do bycia hostessą. Wygłasza przemówienie, w którym odnosi się do jej skradzionego dzieła. W trakcie wydarzenia nieustannie prowokuje swoją pasierbicę, nie przewiduje jednak momentu, w którym Fleabag puszczają nerwy i zaczyna rozbijać wręczone jej kieliszki. Po chwilowej dezorientacji bohaterka znów triumfuje, gdy mąż staje po jej stronie. 


Sezon 2


Bohaterowie spotykają się po roku na rodzinnej kolacji, żeby świętować zaręczyny matki chrzestnej oraz taty Fleabag. Kobieta planuje wręczyć swojemu przyszłemu mężowi w ramach prezentu ślubnego portret jego córek. Organizuje cykliczne spotkania z Fleabag i Claire, w trakcie których bohaterki pozują do portretu. 


W dniu ślubu Fleabag przynosi prezent urodzinowy, którym jest kradziona rzeźba. Matka chrzestna panikuje, gdy na chwilę przed ślubem nie może zlokalizować swojego przyszłego małżonka. 


 

Pełna biografia »

Matka chrzestna - powiązania postaci

Matka chrzestna
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Olivia Colman

Matka chrzestna - Opinie

1 + 4 =

Współczesna dziewczyna - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne