Fot: lev radin / Shutterstock.com

Madeline Martha Mackenzie

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jedna z pięciu głównych bohaterek serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Reese Witherspoon. Żona Eda Mackenzie, była żona Nathana Carlsona. Matka Abigail Carlson i Chloe Mackenzie. Najlepsza przyjaciółka Celeste Wright. Uważa się za pełnoetatową matkę, choć pracuje dorywczo w amatorskim teatrze. Lubi angażować się w konflikty innych osób i rozwiązywać nie swoje spory. Jest z natury żywiołowa, co niekiedy przeradza się w napastliwość. Wyraża na głos własne zdanie, przy czym zdarza jej się być wulgarną. Jest bardzo oddaną, choć nieco nadopiekuńczą matką. Nie znosi kobiet, które na pierwszym miejscu stawiają swoją karierę. Uwielbia znajdować się w centrum uwagi. Nawiązuje najbliższe przyjaźnie z osobami, które są jej przeciwieństwami.


WYGLĄD


Madeline jest niską blondynką o kobiecej figurze. Przeważnie ubiera się w krótkie, kwieciste sukienki, do których zakłada wysokie obcasy. Preferuje elegancki styl, choć potrafi także prowokować swoim ubiorem. Nosi przeważnie rozpuszczone włosy i maluje usta na wyraziste kolory.


BIOGRAFIA


Sezon 1


Podczas podróży do szkoły podstawowej Otter Bay Madeline łamie obcas i skręca kostkę. Pomocy udziela jej Jane Chapman. Kobiety razem docierają do szkoły, gdzie Madeline staje w obronie Jane, gdy jej syn zostaje oskarżony o skrzywdzenie córki Renaty Klein. Madeline podsyca konflikt między matkami poprzez bojkot imprezy urodzinowej Amabelli Klein. Bohaterka usiłuje doprowadzić do premiery inscenizacji teatralnej „Avenue Q”, przeciwko której wielu przekonanych o obsceniczności sztuki rodziców podpisało petycję. Zwraca się z prośbą o pomoc prawną do Celeste Wright, dzięki czemu wygrywa kolejny spór z Renatą Klein. Jednocześnie odnawia zakończony rok wcześniej romans z reżyserem teatralnym, Josephem Bachmanem. Dwójka bohaterów ulega wypadkowi samochodowemu. Podczas premiery spektaklu Madeline dowiaduje się, że żona reżysera wie o ich romansie. W trakcie szkolnej imprezy charytatywnej zrozpaczona Madeline opowiada Jane o swojej zdradzie. Ich rozmowę przerywa przybycie Renaty, Celeste i jej męża, Perry’ego Wrighta. Kłótnia między bohaterami kończy się tragiczną śmiercią Perry’ego.


Sezon 2


Madeline pracuje jako agentka nieruchomości. Swoją pracę łączy z wychowywaniem dwóch córek. Starsza z nich, Abigail Carlson, wie o przeszłym romansie swojej matki. Ich rozmowę na ten temat przypadkowo podsłuchuje Ed Mackenzie. Po wyjściu zdrady na jaw Madeline stara się ratować swoje małżeństwo. Zapisuje siebie i Eda na psychoterapię, aranżuje także wyjazd do ośrodka organizującego warsztaty dla par. Jej liczne próby odzyskania zaufania męża kończą się sukcesem. Jednocześnie Madeline coraz częściej powraca myślami do nocy, kiedy zginął Perry Wright. W chwili słabości planuje opowiedzieć prawdziwą wersję wydarzeń Edowi, jednak Renata ją powstrzymuje.


 

Pełna biografia »

Madeline Martha Mackenzie - powiązania postaci

Madeline Martha Mackenzie
Fot: Tinseltown / Shutterstock.com
Aktor: Reese Witherspoon
Profesja: agentka nieruchomości
Córki: Abigail Carlson
Chloe Mackenzie

Madeline Martha Mackenzie - Opinie

5 + 6 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne