Fot: lev radin / Shutterstock.com

Jane Chapman

BIOGRAFIA

CHARAKTERYSTYKA


Jedna z pięciu głównych bohaterek serialu „Wielkie kłamstewka”, grana przez Shailene Woodley. Matka Ziggy’ego Chapmana. Samotnie wychowuje swojego syna, który został poczęty w wyniku gwałtu. Przeprowadza się do Monterey na chwilę przed rozpoczęciem roku szkolnego. W porównaniu do pozostałych bohaterów, Jane nie jest zamożna. Pracuje dorywczo jako księgowa. Uwielbia biegać, traktuje sport jako sposób na radzenie sobie z demonami przeszłości. Często ma wrażenie bycia niedopasowaną do danego miejsca i sytuacji. Traumatyczne wydarzenia, których doznała w młodości, sprawiły, że jest nieufna wobec ludzi. Posiada broń i trenuje strzelanie na strzelnicy. Zdarza jej się śpiewać na głos i tańczyć, kiedy myśli, że nikt jej nie widzi.


WYGLĄD


Jane jest szczupłą i wysoką szatynką. Jej styl jest nieformalny, cechuje go przede wszystkim swoboda. Bohaterka lubi nosić koszule flanelowe lub bluzy połączone z wygodnymi jeansami i glanami. Jako zwolenniczka naturalizmu nie nosi mocnego makijażu.


BIOGRAFIA


Sezon 1


W trakcie podróży do szkoły podstawowej Otter Bay Jane pomaga Madeline Mackenzie, która skręciła kostkę. Tego samego dnia syn bohaterki, Ziggy Chapman, zostaje oskarżony o podduszenie Amabelli Klein. Tym razem to Madeline przychodzi z pomocą Jane, stając w obronie Ziggy’ego. Bohaterka także nie wierzy w winę swojego syna. Gdy okazuje się, że Amabellę notorycznie ktoś krzywdzi w szkole, Jane posyła Ziggy’ego do dziecięcego psychologa. Sfrustrowana ciągłymi oskarżeniami stawianymi przez Renatę Klein, wdaje się z nią w bójkę. Po tym zajściu przeprasza matkę Amabelli, co prowadzi do pogodzenia skłóconych bohaterek. Ostatecznie wychodzi na jaw informacja, kto znęca się nad Amabellą. 


Równocześnie Jane codziennie zmaga się ze wspomnieniem przeszłego aktu przemocy. Opowiada o swojej traumie Madeline, która rozpoczyna poszukiwania ojca Ziggy’ego. Gdy natrafia na potencjalnego napastnika, Jane decyduje się na konfrontację z nim. Okazuje się jednak, że trop jest fałszywy. W dniu szkolnej imprezy charytatywnej Jane po raz pierwszy od przyjazdu do Monterey spotyka Perry’ego Wrighta. Bohaterka orientuje się, że poznała go wiele lat temu.


Sezon 2


Jane pracuje w oceanarium, gdzie poznaje Corey’ego Brockfielda, który zaprasza ją na randkę.  Dwójka bohaterów zaczyna spędzać ze sobą dużo czasu. Jane, próbując przełamać swój opór przed dotykiem mężczyzny, opowiada mu o swojej przeszłości.


Jednocześnie bohaterka wyjawia swojemu synowi, kto jest jego ojcem. Razem z Celeste Wright aranżuje spotkania Ziggy’ego z jego przyrodnimi braćmi. W ich wspólną próbę połączenia dwóch rodzin ingeruje Mary Louise Wright, która pragnie poznać swojego nowo odkrytego wnuka. Jednak Jane, po tym jak babcia trzech chłopców pozywa Celeste Wright o prawa rodzicielskie, nie chce mieć z nią żadnego kontaktu.


 

Pełna biografia »

Jane Chapman - powiązania postaci

Jane Chapman
Fot: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com
Aktor: Shailene Woodley
Profesja: księgowa
Synowie: Ziggy Chapman

Jane Chapman - Opinie

2 + 8 =

Wielkie kłamstewka - podobne seriale

Ostatnio dodane

Losowe

Popularne